„Moc práce jsem neměl, ale bylo těžké se po celých devadesát minut koncentrovat, aby mi tam nezaplavala nějaká zbytečná střela a neinkasovali jsme zbytečnou branku," vydechl si po zápase osmnáctiletý gólman. „Obě utkání jsme zvládli výborně. Dorosteneckou ligu jsme zachránili a o to nám šlo," dodal s úsměvem.

Výsledek 4:1 pro Opavu je jasný, ale na trávníku, navíc za úmorného vedra to až taková idylka nebyla. „Nezačali jsme špatně, bohužel se nám nepodařilo vstřelit rychle branku, jak jsme měli v plánu," litoval Kryštof Lasák a pokračoval: „Bohužel pak přišla zbytečná branka, kdy jsme si nepohlídali přední tyč a soupeř ze závaru skóroval."

Mladí Opaváci ještě do poločasu vyrovnali, Tomáš Adamovský se trefil hlavou po rohovém kopu. „Velmi důležitá branka, strašně nám pomohla, byla naším vysvobozením. Když jsme šli kopat rohový kop, pomalu jsem se modlil, ať nám to tam spadne," svěřila se opavská jednička.

Slezané hráli baráž stejně jako v loňské sezoně, přitom v úvodu jara to vypadalo, že se výběr trenéra Aloise Skácela může záchranářským zápasům vyhnout. „První utkání jara nám vyšla, jenomže pak přišla série špatných výsledků, která nás srazila," vracel se Lasák k úvodu druhé poloviny sezony.

Pro baráž rozšířil realizační tým Opavy bývalý prvoligový záložník Lumír Sedláček. „Byl velkým přínosem, přinesl do kabiny pozitivní náladu, pracoval i na standardních situacích," pravil brankář Kryštof Lasák, který v devatenáctce letos končí. Co bude dál, neví, třeba si ho do áčka vytáhne trenér Jan Baránek: „Uvidíme, co letní pauza přinese, za šanci v áčku bych byl rád."

Jasno má ale ohledně osudu opavské devatenáctky. „Tým, který bude hrát v příští sezoně, má velkou kvalitu. Záchranářské problémy mít nebude," je si jist Kryštof Lasák.