Stále ještě není v pořádku, i to byl důvod, proč v sobotu navštívil domácí zápas Slezského FC s Ústím nad Labem. V doprovodu svého otce Ladislava byl u toho, když Opavští vyhráli díky gólu Petra Ševčíka 1:0. Právě výkon nejlepšího střelce Kozáka zaujal.

Co říkáte na výkon svého mateřského klubu?

Opava tři body vybojovala, i když to nebyla žádná sranda. Jsem rád, že se jí daří. Ze tří zápasů mají plný počet bodů, což svědčí o tom, že tým je dobře poskládaný a připravený. Je vidět, že v Opavě se pracuje dobře.

Jediný gól dal mladý Ševčík, co vy jako útočník říkáte na jeho zakončení?

Výborné, viděl jsem ho poprvé. Určitě dnes nejlepší hráč. Navíc je mladý, bylo vidět, že to má v sobě.

V sobotu hrála také vaše Aston Villa, vy jste ale dal přednost Opavě…

Na víkend jsem musel za známým doktorem do Itálie, to byl i důvod, proč jsem se zastavil v Opavě. Klukům jsem fandil na dálku. Přišel jsem se podívat na Opavu. Ta to zvládla, kluci v Anglii taky, takže je to ideální. Jenom mi chybělo to, abych byl na hřišti. Na to si musím ale ještě počkat.

Jak probíhá rehabilitace?

Probíhala dobře, byl jsem zpátky na trávníku, bohužel při lékařské prohlídce zjistili, že léčba neproběhla ideálně, že ne všechno srostlo tak, jak by mělo. Musel jsem podstoupit ještě nějaké věci a celý proces návratu se zbrzdil. Chce to ještě nějaký měsíc léčení navíc. Holt musím být trpělivý.

Kdy se na hřiště podíváte?

Chtěl bych co nejdříve, ale návrat musím vnímat i pocitově. Až budu o tom stoprocentně přesvědčený, že se mi nemůže už nic stát, tak na hřiště půjdu. Do té doby musím mít trpělivost, budovat fyzičku a ostatní věci s tím spojené.

Co třeba myšlenka rozehrát se v Opavě?

Tak to uvidíme. Musí se především domluvit kluby. Nevím, jak by na to koukali v Anglii.

A vy osobně?

Až by k této situaci došlo, řešil bych ji. Teď se musím dát dohromady. Pokud v Anglii uznají, že by to byl dobrý nápad, tak proč ne.