„Chceme soutěž zachránit," říká rázně trenér Lubomír Hrabina, který je zároveň asistentem Jana Baránka u prvního týmu Slezského FC. „Bude to ale těžké, bodová ztráta je velká," uvědomuje si opavský kouč.

Impulzem k lepším zítřkům jsou pro šéfa opavské lavičky poslední zápasy podzimu. „Pět šest posledních utkání nebylo herně špatných. Kluci si na dospělý fotbal zvykli. Musíme popracovat ještě na koncovce," podotkl Hrabina.

I když je béčko poslední, dílčí úspěch slaví. Hned tři hráči z tohoto výběru se zapojili do přípravy áčka, a to Stanislav Lavrovič, Pavel Macíček a do Rybniku odjel s týmem také Luboš Maléř.

„Během podzimu ukázali, že jejich výkonnost šla nahoru. Byli vidět i v posledních dvou přípravných zápasech před koncem roku, kdy jsme hráli s Karvinou a Frýdkem. Ukázali tak ostatním, že přes béčko vede cesta nahoru," zdůraznil Lubomír Hrabina.

Kádr rezervy v zimě příliš změn nedozná. Z hostování se vrátil Němčík, po zranění začal s přípravou Turoň. S týmem také polyká tréninkové dávky starší trenérův syn Michal, který na podzim hrával za Kobeřice. „Naší výhodou je, že jsme za podzimní část nabrali zkušenosti, věřím, že jaro bude z naší strany lepší," je optimistou trenér.

Už v průběhu podzimních kol hovořil Lubomír Hrabina o tom, že by do sestavy potřeboval zkušeného fotbalistu. „Tohle téma je stále aktuální. S generálním manažerem o tom diskutujeme," poznamenal kouč opavského béčka.

Hostování ve Zvolenu skončilo Františku Schneidrovi, právě jeho zkušenosti by se Opavě hodily. „Franta s námi ani netrénuje, připravuje se individuálně, s tím, že si hledá nové angažmá," uzavírá Lubomír Hrabina.

První přípravný zápas odehrají Slezané v sobotu na umělé trávě v Kylešovicích od 10 hodin s Krnovem.

Přípravné zápasy SFC Opava B
17. ledna: Opava B - Krnov (10.00)
24. ledna: Dolcan Ząbki - Opava B (15.00)
31. ledna: Brno U21 - Opava B (11.00)
7. února: Odra Opole A - Opava B (12.00, hřiště Glucholazy)
14. února: Opava B - Třinec U21 (10.00)
21. února: GKS Jastrebie - Opava B (10.00)
28. února: Opava B - Hlučín (14.00)
7. března: Opava B - Vítkovice (10.00)