„Začali jsme skvěle a po dvou nádherných střelách jsme vedli 2:0, ale v závěru prvního poločasu jsme ztratili míč ve středu hřiště díky neodpískanému faulu na Ficu (Ondřej Ficek pozn. red.) a z následného brejku jsme dostali gól," řekl na úvod obránce Luboš Horka.

„Pak vstřelil Most vyrovnávací branku z penalty, která byla, myslím, dost přísná. S hostujícím útočníkem jsme se střetli a v době, kdy jsem odkopával míč do mě zajel šlapákem. Byl z toho však pokutový kop pro soupeře. Hodně přísné bylo i vyloučení Cufeho (Vladimír Coufal pozn. red.), kdy mezi ním a mosteckým útočníkem nebyl vůbec žádný kontakt. Jejich hráč se nám pak vysmál do obličeje, takže nevím, co si o tom myslet," rozpovídal se třiadvacetiletý stoper Opavy.

Ve 48. minutě přišel pro Horku a všechny Opavské černý moment proti domácím byl totiž nařízen sporný pokutový kop, kdy si hostující forvard Štípek doslova vymodlil faul. Penaltu pak bezpečně proměnil Hofmann a vyrovnal. „Útočník si předkopl balon, chtěl jsem míč odkopnout, jenže mi tam dal na poslední chvíli nohu, šel do souboje šlapákem a já ho trefil do podrážky. Sudí pak ukázal na penaltový puntík," kroutil hlavou opavský hráč, kterého pro velký fotbal vychovaly Dvorce.

Navíc dvě minuty poté byl vyloučen Coufal a začala dlouhá přesilovka Mostu. I v oslabení se ale Opavští snažili útočit, leč marně. Třetí gól už přidat nedokázali. „Myslím si, že potom, co se tady dělo, je bod ještě dobrý. Budeme bojovat dál," měl jasno důrazný stoper, který byl u toho, když SFC po 486 minutách vstřelil gól.

„V minulých zápasech nám to nepadalo, ale všechna utkání byla vyrovnaná, chyběl tomu pouze gól. Nyní s Mostem jsme měli šancí dost, dali dva góly, ale stejně to na vítězství nestačilo. Kdybychom upravili na 3:0, možná by bylo hotovo, příležitostí jsme měli dost," uvědomoval si jeden z nováčků v opavské sestavě.

Luboš Horka se poprvé od zimy objevil v základní sestavě ve stoperské dvojici s Martinem Uvírou. Jak se mu hrálo a vydrží v základu i do dalších utkání? „S Martinem jsem odehrál de facto celou zimní přípravu. Myslím si, že jsme si rozuměli dobře a nebyl mezi námi problém. Nastoupil jsem místo Mikyho (David Mikula pozn. red.), který stál díky žlutým kartám, ale ten se podle mě do sestavy znovu vrátí. Je super, odvádí dobrou práci a hraje dostatečně tvrdě. Já jsem za něj pouze zaskakoval," nestaví si vzdušné zámky rodák z Bruntálu.

Opavu čeká za týden dopolední zápas s pražskými Bohemians a poté domácí duel s Třincem. „Na Bohemce bude třeba uhrát dobrý výsledek a doma proti Třinci jednoznačně vyhrát. V tom utkání se bude soutěž lámat, takže musíme zvítězit," uzavřel Luboš Horka.

Jan Šimek