„V první půli jsem se cítil dobře, ale kolem sedmdesáté minuty už jsem toho měl plné zuby. Trenér ale říkal, ať to hrajeme zezadu a nikam už moc neběháme, abychom drželi balon a soupeře unavili, protože ve středu hrál zápas," vysvětlil Luboš Horka, který se v létě zotavoval ze zranění.

„Už jsem stoprocentně fit. Nyní musím potrénovat, abych měl fyzičku, a bude to dobré," tvrdí.

Právě on byl strůjcem jediné branky zápasu, když ve středu pole obral o míč jednoho z hlučínských hráčů a vynikající přihrávkou vybídl ke skórování Machálka.

„Otočil jsem se kolem jednoho hráče a pak už jsem měl prostor. Navedl jsem míč a chtěl jsem ho jednomu protihráči prostrčit mezi nohama na Mrázu, což se nepovedlo, ale balon se šťastně odrazil a šajtlí jsem jej poslal do vápna. Naštěstí to vyšlo a byl z toho gól," ulevilo se Horkovi.

„Moc šancí jsme totiž v prvním poločase neměli. Tato byla první stoprocentní a hned z toho byl gól, což je jen dobře," pochvaloval si defenzivní štít Slezského FC. Hlučín dokázal, že na Opavu se umí nahecovat a pro druholigový výběr Jana Baránka byl nepříjemným soupeřem.

„Je to derby, nahoru-dolů. Ve středu jsem se byl podívat, jak hráli s Uničovem, a tentokrát předvedli o dost větší jízdu," myslí si sedmadvacetiletý fotbalista.

Ve třetím kole MOL Cupu čeká Slezany s největší pravděpodobností olomoucká Sigma. Tedy v případě, že vyřadí Rosice. „Se Sigmou jsme odehráli dobrý zápas, přišlo dost lidí. Doufám, že se to zopakuje, že zase přijde hodně fanoušků a uděláme dobrý výsledek," pousmál se bruntálský rodák.

V zákulisí se spekulovalo o jeho možném přesunu právě do Hlučína, ten ale rozhodně není na pořadu dne. „Moc se to neřešilo. Jen jsem se zeptal, jestli můžu jít na hostování, ale trenér řekl, že ne. Tím to pro mě končí a doufám, že i pro všechny," uvedl Horka.

„S trenérem jsme si popovídali. Rázně řekl, že ne a teď mi dal šanci v poháru. Mohlo to být lepší, ale musím se do toho dostat. Zřejmě budu hrát zápasy za béčko, asi je ještě čas," dodal na závěr.

Jan Šimek