Devětadvacetiletá útočnice, která má za sebou angažmá i v prestižní švédské soutěži v barvách celku FF KIF Örebro, touží po úspěchu na klubové úrovni. Rodačka z Kolína by ráda přivedla Spartu k mistrovskému titulu. V letošní sezoně v české nejvyšší soutěži odehrála devět zápasů, ve kterých vstřelila sedmnáct branek.

Lucie, jak hodnotíte zápas s Gruzií?

Bylo to z naší strany jednoznačné. Hrály jsme to, co chtěly.. Odebíraly jsme soupeři balony na naší útočné půlce. Celé utkání bylo v naší režii.

Klíčem k úspěchu byl brzký gól, souhlasíte?

Ano, uklidnil nás. Mohly jsme se v klidu soustředit na další průběh utkání, hrály jsme naši hru, útočily po lajnách.

Gruzie se skoro ani nedostávala na vaši polovinu, nicméně na konci prvního poločasu vstřelila gól z ničeho. Byla to velká komplikace?

Upozorňovala jsem holky, že jsou dvě minuty do konce, ať to hrajeme vzadu jednoduše. V závěru jsme udělaly zbytečné tři standardní situace. Nakonec z jedné padla zbytečná branka, ale hned na začátku druhé půle se nám podařilo přidat další gól a byl klid.

Český tým si během zápasu vypracoval spoustu šancí, co chybělo k tomu, aby skončily gólem?

Větší důraz.

Jak jste vnímaly fakt, že Gruzínky se snažily hru neskutečně zdržovat?

Byly jsme na to připraveny od trenéra. Věděly jsme, co předváděly v Gruzii, takže někdo se s tím popral lépe, někdo hůře. Zápas jsme zvládly a to je dobře.

Je vidět, že Opava vám svědčí, už jste tady porazily i Estonsko…

Svědčí a musím říct, že se nám tady hraje moc dobře, protože trávník je skvěle připravený, diváci jsou úžasní, pod takovou diváckou kulisou hrajeme doma málokde.

Co vaše případné šance na postup?

Pořád je tam naděje, musíme čekat, že to vyjde.

Před zápasem v Opavě jste měly hrát v Irsku, tento duel se nakonec neodehrál, neboť domácí výběr skončil v dopravní zácpě kvůli nehodě, to se hned tak nevidí…

Musím říct, že mezinárodní zápasy hraju dost dlouho a stalo se mi to poprvé a doufám, že i naposledy. Bohužel, stane se. Bylo to ovlivněno dopravní nehodou, kéž by z té nehody vyvázli všichni zdraví. Měli jsme tak předzápasové soustředění v Irsku.

Když jste hrály s Estonskem, působila jste ve Švédsku, nyní jste zpátky ve Spartě, proč?

Ve Švédsku se mi líbilo, ale stýskalo se mi po domově. Jsem zpátky ve Spartě a pracujeme na tom, aby se titul vrátil tam, kam patří.

Co je třeba udělat pro to, aby se to podařilo?

Máme stejně bodů jako Slavie, vedeme na skóre. Teď musíme být důrazné a vyhrát všechno, co půjde.

Když se podíváme na tabulku, tak k titulu máte blíže než mužské áčko Sparty…

Ano, je to tak. Věřím, že budeme úspěšné.