„Odvedli jsme poctivý výkon. Karviná měla sice v prvním poločase převahu, její výpady se nám ale podařilo ustát," hodnotil utkání opavský kapitán Lukáš Češek.

„Ve druhém poločase jsme se rozehráli, náš výkon šel nahoru. Měli jsme i více gólových šancí, trefili jsme i tyč. Když se zpětně ohlédnu za zápasem, k vítězství jsme měli blíže. Neodehráli jsme špatný zápas, bod bereme," podotkl stoper, který s fotbalem začal v Bruntále.

Karviná těží hodně ze standardních situací. „O tom jsme věděli, v prvním poločase měli závary, ve druhém téměř nic. Byli jsme na ně dobře připraveni," poznamenal osmnáctiletý fotbalista, jenž opavský dres obléká od svých deseti let.

Trenér Alois Skácel nasadil do hry i Jakuba Janetzkého, který úspěšně bojuje o základní sestavu v druholigovém áčku. Na hřišti bylo vidět, že je to nadstandardní hráč. „Kuba nám hodně pomohl, dokáže hru uklidnit, podržet balón. S ním šla naše síla nahoru," míní Lukáš Češek.

Opavští vytěžili z dosavadních dvou zápasů jara čtyři body. „Je to super. Vítězství na Baníku nás nakoplo. I dnes jsme si dokázali, že se dá hrát s každým. Musíme do utkání chodit s pokorou a plnit taktické pokyny, tak jak tomu bylo dnes," zdůraznil šéf opavské kabiny.

Slezané se bodově dotáhli na Zlín. „Naším cílem je záchrana, o ničem jiném nemůže být řeč. V sobotu hrajeme znovu doma. Plzeň musíme porazit, pak můžeme hodnotit vstup do jarní části pozitivně," zakončil Lukáš Češek.