V brance měli velkou jistotu, Lukáše Godulu. Devatenáctiletý brankář přitom podzim začal jako jednička v třetiligovém áčku, dokonce se dostal až do reprezentační devatenáctky.

Pak ale přišel zlom, talentovaný gólman se vytratil. Důvodem byly zdravotní problémy, dokonce byl hospitalizován v nemocnici. „Měl jsem problémy s imunitou," vrací se k nepříliš šťastnému období opavský odchovanec.

Nyní je už zdravý a dere se znovu nahoru. Právě on by měl být jednou z klíčových postav v cestě za záchranou.

Lukáši, se Spartou jste neodehráli vůbec špatný zápas…

Odehráli jsme vyrovnané utkání. Sice jsme měli více šancí, které jsme si vytvořili, ale myslím si, že i soupeř byl velice nebezpečný. My jsme dobře bránili a do přímého zakončení jsme ho tolik nepouštěli. Ve druhém poločase měli jednu střelu. Škoda toho gólu z první půle, byl docela zbytečný.

Co se přesně stalo v úvodu zápasu?

Chtěl jsem vyběhnout na balon a skočit útočníkovi pod nohy. Bohužel hráč mě zablokoval a já jsem se k míči nedostal, jak bych si představoval. Byla to branka z kategorie smolných.

Inkasovat od Sparty už ve druhé minutě na klidu zrovna nepřidá. Vy jste se se stávající situací ale vyrovnali velmi dobře…

Dostat ve druhé minutě se Spartou gól, to nevypadá moc vábně. Naštěstí jsme se s tím dokázali výborně poprat. Kluci celý zápas bojovali, a to od první minuty. Když to shrnu, zasloužená remíza na obě strany.

Vyválčili jste cenný bod, nicméně pohled na tabulku stále moc příjemný není…

My chceme hlavně pryč z barážové příčky. Věřím, že se čistě zachráníme. Herně se naše výkony zvedly.

Pojďme krátce k vaší osobě. Podzim jste začal jako jednička v třetiligovém áčku, nyní jste zpátky v devatenáctce. Neberete to jako krok zpátky?

V žádném případě. Mluvil jsem na to téma s panem Grussmannem (generálním manažerem SFC – poznámka autora), že když na tom budeme s ostatními kluky stejně nebo podobně, budu trénovat s áčkem a mistráky hrát za devatenáctku.

Není ale řečeno, že když se mi bude dařit, že bych nenakoukl do nějakého utkání prvního týmu. Celkově beru být součástí prvního týmu jako velké plus. Trénovat po boku tak zkušených hráčů, jakým je třeba Lumír Sedláček, člověku hodně dá.

Co se během podzimu s vámi stalo?

Měl jsem zdravotní problémy. Trápilo mě špatné trávení, měl jsem problémy s imunitou, byl jsem dokonce hospitalizovaný týden v nemocnici. Musím zaklepat, že teď už je všechno dobré.