Se získaným bodem ovšem hráči příliš spokojeni nebyli. „Měli jsme šance na to, abychom utkání vyhráli, byla škoda, že se nám některou z nich nepodařilo proměnit. Myslím si, že nám chybělo také štěstí, takže spokojeni být nemůžeme,“ řekl krátce po utkání záložník Lukáš Křeček.

190 centimetrů vysoký fotbalista umí také využít svou výšku pro ofenzivní účely, hlavně při standardních situacích. Po jedné z nich se dostal chvíli před koncem prvního poločasu do zajímavé pozice, ovšem jeho střelecký pokus hlavou skončil na tyči. „K bráně šel centr, naběhl jsem si na přední tyč, naskočil jsem si na centrovaný míč a myslím, že jsem balon trefil dobře. Co chybělo? Pár centimetrů a mohl z toho být gól do šatny, což by bylo super,“ popisovala inkriminovaný moment jeho hlavní postava.

Opavští fotbalisté se museli obejít bez svého hlavního tvůrce hry Lumíra Sedláčka, ale s jeho absencí se vypořádali více než dobře. „Takový typ hráče jako je Lumír technicky skvěle vybavený ve středu hřiště vždycky chybí. Snažili jsme se něco vymyslet, i když to bylo hlavně o bojovnosti, ale myslím si, že to nebylo špatné,“ podělil se o svůj názor rodák ze Slaného.

Opava do zlínské defenzivy bušila celý zápas, hlavně ve druhé půli měli gól na kopačkách Ficek, Halaška, ovšem své příležitosti nevyužili. V největší šanci pak těsně před koncem neuspěl také Schaffartzik, jehož pumelici mířící pod břevno konečky prstů vytěsnil nad gólman Kořínek. „To je právě ono, měli jsme šance, ale nepodařilo se nám je proměnit, takže zápas dopadl, jak dopadl. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát. Samozřejmě je lepší bod než nic, protože i my jsme mohli inkasovat, ale je to škoda, měli jsme doma zvítězit,“ věděl dobře pětadvacetiletý středopolař.

Opava získala ve čtyřech jarních duelech osm bodů a ve třech posledních dokonce ani jednou neinkasovala, což jsou jistě dobré zprávy. „Se ziskem bodů jsme spokojení, je to super. Nyní bychom potřebovali něco urvat venku a potvrdit naši formu,“ řekl důležitý článek opavské zálohy.

Na Slezany totiž čeká další druholigový zápas ve Znojmě, odkud se body vozí velice těžko. „Znojmo hraje dobře hlavně doma, i tady u nás sehrálo výborný zápas. Musíme na ně vymyslet nějakou taktiku a budeme se snažit uhrát aspoň bodík nebo nejlépe rovnou vyhrát,“ vzkázal na závěr Lukáš Křeček.

Jan Šimek