Hlučín ve středu odpoledne rozhodně nebyl horším týmem. Ve středu pole hru řídil fantastický Tomáš Binar, který v průběhu prvního poločasu ze standardky nacentroval na Marka Čelůstku. Ten se krásně pověsil do vzduchu a svou hlavičku umístil k tyči. „Počínal jsem si stejně jako v tréninku. Mým úkolem je chodit na přední tyč. Kopl to ideálně. Hlavičku jsem se snažil směrovat dolů, abych nepřestřelil. V zakončení nebyl problém," začal se sumářem pohárového utkání stoper domácích Marek Čelůstka.

Hlučínské vedení ovšem mělo takřka jepičí život. V šestadvacáté minutě vyhlásila obrana Hlučína Den otevřených dveří a Kyselého pokus nasměroval za Šteinigerova záda dorážející Ceplák. „Ani to nebyla pořádná šance. Dlouhý aut od Petra Lisického propadl ve vápně na zadní tyč, kde stáli tři jejich hráči. Tohle se prostě nemůže stávat. Musíme to pokrývat. Hodně hloupá branka. Těžko říct, kdo udělal chybu. Musím se zpětně podívat na video," pokračoval.

Nerozhodný stav platil i ve druhé půli. Domácí si vytvořili spoustu brankových příležitostí. Šance buď vytvářel anebo zakončoval patrně nejlepší hráč na hřišti Tomáš Binar. Ani jedna z tutovek se však neujala. „Ono to tak bývá. Tlačili jsme se dopředu a chtěli dát rozdílovou branku. V takových zápasech většinou prohraje herně lepší tým," smiřoval se s realitou Marek Čelůstka.

Zápas tedy vyústil v remízu 1:1 a přistoupit se muselo k penaltám. Jako první neproměnil Tomáš Binar. Za hosty ovšem nedali Cigánek s Jouklem a rozhodnout mohl Martin Hanus. Bruk ho ale vychytal. V následující sérii se trefil Vlachovič a Coufal svou penaltu neproměnil, čímž byl postup Třince zpečetěn.

„Postup jsme měli na kopačkách. Kdyby Martin Hanus dal, mohli jsme v Poháru zůstat. Šikanovat ho ale určitě nebudeme (úsměv). Penalty jsou loterie," komentoval hlučínský stoper, který střílel přesně ve čtvrté sérii: „Penaltu jsem proměnil v tréninku i potom v zápase. Pokutové kopy jsme nacvičovali. Před penaltou jsem byl v klidu. Naopak jsem se smál, protože gólmana Vencu Bruka znám. Šlo o takovou hecovačku. Podíval jsem se na něho, usmál se a dal mu to k tyči."

Kdyby Hlučín dokázal Třinec porazit, v příštím kole by se střetnul s ostravským Baníkem. „Mrzí nás to hlavně v souvislosti s diváky. Po delší době mohl do Hlučína přijet prvoligový celek. Ale co, život jde dál, sezona je dlouhá," konstatoval Marek Čelůstka. V zásadě se dá říct, že pod porážkou Hlučína se kromě prohraných penalt podepsaly dvě skutečnosti. Velká chyba u vyrovnávacího gólu hostů a neproměněné gólovky: „Měli jsme hodně šancí. Podobně jako v posledním mistrovském utkání proti Kroměříži. Bohužel nám to tam nepadalo, což byl hlavní kámen úrazu. Prohrál lepší tým."

Ve středu na sebe narazila mužstva, která v letošní sezoně MSFL bojují o čelní příčky. Tomu odpovídala i dobrá úroveň zápasu. „V případě Třince se nemůžeme divit. Nevím, jestli se od nás čeká postup, ale bylo jasně vidět, že na sebe narazily dva kvalitní celky, které budou hrát nahoře," usuzoval obránce Hlučína, jenž věří, že pohárové vyřazení s psychikou týmu nezamává: „Snad to s námi nic neudělá. Neúspěch možná budeme mít v hlavách, ale musíme se stoprocentně koncentrovat na utkání s rezervou Slovácka."

Jaroslav Šteiniger: Porážku s Třincem musíme hodit za hlavu

Jaroslav ŠteinigerHlučínský brankář Jaroslav Šteiniger se v pohárovém utkání s Třincem mohl stát hrdinou. V penaltovém rozstřelu dvakrát neinkasoval, ani to však Hlučínu k postupu do další fáze Poháru České pošty nestačilo.

V nové sezoně se slovenský gólman Jaroslav Šteiniger dostal mezi tři tyče poprvé. První čtyři kola a pohárové klání v Novém Jičíně odchytal David Jurák. I když se ovšem do brány postavil po dlouhé době, podal vcelku solidní výkon. „Musím přiznat, že ze začátku jsem byl trošku nervózní, pak se mi ovšem povedlo dostat do pohody a všechno bylo v klidu," vysvětloval právě Jaroslav Šteiniger.

Je pravda, že Třinečtí mu jeho představení v běžné hrací době poněkud ulehčili. Šancí si moc nevypracovali a jejich akce končily před vápnem. Pořádně zahrozili de facto jednou a hned z toho byl gól. Míč ve vápně trestuhodně propadl k volnému Kyselému, jenž okamžitě střílel k tyči. Slovenský brankář tuto ránu skvěle zneškodnil, na následnou dorážku Cepláka už ale byl krátký.

„Reflexivně jsem zakročil. Na zadní tyči to bohužel jeden z hostujících hráčů, kterého se nám nepodařilo dostoupit, dorazil," posunul se dále.

Za stavu 1:1 tedy přišly na řadu penalty. Jaroslav Šteiniger uspěl hned ve druhé sérii, kdy vykryl pokus bývalého obránce Slezského FC Petra Cigánka. „Tušil jsem, že tam půjde. Vrhl jsem se na správnou stranu a vyšlo to," popsal moment, který diváky zvedal ze sedadel. Další třineckou penaltu neproměnil Joukl. Šteiniger ale zasahovat nemusel. Balon mířil do břevna. Hosté nakonec stejně na penalty zvítězili 4:3 a postoupili. „Penalty jsou vždycky loterie. Porážku musíme hodit za hlavu a jít dál. Takový je někdy fotbal," zakončil brankář Hlučína.

Petr Dušek