Fotbalista s divizními zkušenostmi by měl dodat markvartovické hře myšlenku a měl by být silnou zbraní při standardních situacích. Svou premiéru v novém dresu si odbyl minulé úterý v přípravném zápase s hlučínskou devatenáctkou, které skončilo remízou 1:1.

„Teprve se sehráváme, dnes to ještě nebylo ono, ale půjdeme nahoru," je si jist Marek Režnar.

Původně si myslel, že kariéru dohraje v Hradci, bohužel fotbalový osud tomu chtěl jinak. „Konec v Hradci jsem ještě nerozdýchal. Všechny nás to zasáhlo, je to obrovská škoda. Holt šlo o majetek a fotbal byl až na druhém místě," hovoří smutně zkušený záložník. „Nikdo z nás si nechtěl hledat nové angažmá, fotbal v Hradci fungoval výborně," dodává hradecký odchovanec.

Možná pro někoho překvapivě skončil nakonec Marek Režnar v Markvartovicích. „Kývnul jsem na první nabídku, která přišla. Pro mě je určitě zajímavá," přiznává dlouhovlasý technik. „Markvartovice mají ambice, chtějí hrát na postup, a to mě láká," dodává jedním dechem.

O své roli v týmu se bavil už i s trenérem Ivo Müllerem. „Trenér chce na mě hru stavět, rád tvořím, věřím, že jeho očekávání nezklamu," řekl záložník, který v minulosti oblékal i dres divizních Kravař.

Markvartovice spolupracují úzce s Hlučínem a v kádru mají tak i několik mladých hráčů. „Mladí jsou rychlí, šikovní na balonu. My starší musíme dát hře rozum. Až se ještě více sehrajeme, budeme silní," je si jist Režnar. Vzdálenost z Hradce do Markvartovic mu nevadí.

„Mohl jsem jít do Skřipova, Žimrovic nebo hrát okres v Hradci, ale chtěl jsem ještě hrát vyšší soutěž. Markvartovice jsou sice trochu z ruky, chci tam ale hrát, tak to musím zvládnout. Vykoupením pro mě bude postup do krajského přeboru," uzavřel Marek Režnar.

Markvartovice chtějí hrát na špici

Hrát na špici a zaútočit na postup do krajského přeboru, s tímto půjde do nadcházející sezony fotbalový klub z Markvartovic. Trenér Ivo Müller dobře ví, že jeho tým musí posílit. První kroky už podnikl, angažoval velezkušeného záložníka Marka Režnara z Hradce nad Moravicí. Na dalších jménech se intenzivně pracuje.

„Pracujeme na tom, aby se neopakovala jarní část, kdy jsme dohrávali sezonu s dvanácti hráči. Snažíme se kádr rozšířit a zároveň posilnit," řekl markvartovický kouč Ivo Müller, který si hodně slibuje od příchodu zkušeného záložníka Marka Režnara. „Věřím, že Marek bude opravdovou posilou, která dá naší hře rozum," podotýká kouč.

Markvartovičtí chtějí nadále těžit ze spolupráce s nedalekým Hlučínem. „Loni se osvědčila. Chodí k nám šikovní mladí kluci, kteří končí v devatenáctce a do áčka se zatím neprosadili. Tento model se nám osvědčuje," pochvaluje si bývalý výborný fotbalista.

Do letošní markvartovické přípravy se z hlučínského dorostu zapojili Tomáš Janoško s Petrem Tomisem. Tím ale posilování zdaleka nekončí. „Na dvou posilách ještě pracujeme, pokud by vyšla alespoň jedna, budu spokojený," pousmál se Müller. K ambicím svého týmu řekl. „Chceme hrát nahoře, a pokud to půjde, zaútočit na postup," říká rázně.

„Letošní ročník I.A třídy bude vyrovnaný. Podle mě se bude o postup rvát okolo šesti týmů," míní Ivo Müller. V rámci přípravy jeho tým absolvuje dvoudenní turnaj v Šilheřovicích, generálku na sezonu obstará utkání s Darkovičkami.