„Hlavně aby se to neopakovalo," přál si před pohárovou bitvou se Západočechy, tentokrát v barvách Hlučína, talentovaný útočník.

Ani na tento duel však nebude vzpomínat rád. Sen v podobě překvapení a vyřazení obhájce mistrovského titulu se rozplynul rychle a domácí nakonec odešli z hřiště s debaklem 0:7.

„Zvládli jsme to v rámci možností. První poločas byl dobrý, ve druhém proměnili každou šanci a už se s tím těžko dalo něco dělat," řekl po utkání Szotkowski, jehož tým dnes nastoupí v MSFL na půdě nováčka z Petřkovic (15 hodin).

Těšili jste se na konfrontaci s mistrem, nebo v šatně panovala spíše nervozita?

Samozřejmě jsme se těšili, myslím, že pro mnohé z nás to byl zatím vrchol. Dlouho jsme se soustředili na výkony v MSFL, jelikož nám začátek úplně nevyšel, takže nám pohár přišel vhod. Navíc třeba já si Plzeň přál. Přece jen hrát proti takovému soupeři je odměnou za výkony a výsledky, které jsme v poháru odvedli. Přiznám se, že jsem se bál debaklu. A bohužel na něj došlo.

Na celém týmu byla vidět enormní snaha, ale Plzeň potvrdila svou vysokou kvalitu…

Je to tak. Věděli jsme, že můžeme jen překvapit. Důležité bylo bojovat, hrát naplno od první do poslední minuty a nechat na hřišti všechno. A doufat, že se něco podaří vymyslet vepředu. Myslím, že první půle nebyla špatná, ale po pauze se jejich gólostroj rozjel naplno a už se to nedalo zastavit. Zvlášť po červené kartě.

Po rok staré zkušenosti už asi nebude Plzeň patřit k vašim nejžádanějším soupeřům, že?

(pousměje se) Já si akorát vybavuji, že když jsem loni přišel na hřiště, tak jsme hned po tom dostali dva nebo tři góly. To nebylo moc příjemné a určitě jsem si představoval lepší scénář. Realita byla však trochu jiná.

Jinak se však zdá, že hostování v Hlučíně vám jde k duhu. V MSFL jste nastřílel už osm branek.

Je pravda, že úvod soutěže v podání celého týmu nebyl moc povedený. Hlavně výsledkově to nešlo. Kuriózně v nabitém programu jsme třikrát za sebou vyhráli, naposledy jsme doma sice ztratili, ale přesto můžeme být rádi, že jsme se zvedli a docela se daří.

A pokud jde o mě? Zatím mi to střílí, takže jsem v pohodě, a jen doufám, že to bude pokračovat dál. Snad bude Hlučín pro mě odrazový můstek, z něhož půjdu výš, ale to se teprve uvidí.

Možnost rozšířit svůj gólový účet budete mít už dnes, kdy v derby hostujete pod Landekem. Jak bude těžké se během tří dnů přeorientovat z Plzně na Petřkovice?

Asi to bude znít jako fráze, ale chceme vyhrát. Musíme to zvládnout a navázat na předchozí výsledky. Jestli dám gól, to neřeším. Hlavně ať urveme tři body. A že se hraje zrovna v Ostravě? Já se těším na každý zápas.