Trenér Milan Valachovič o něm během podzimu prohlásil, že hraje retro fotbal. Martin Hanus se ale kousl, rozchodil i to, že byl posazen na lavičku. Na jaře už ze základní sestavy nevypadl, dával důležité góly, naposledy se trefil dvakrát proti Kroměříži. Slezané vyhráli 3:1.

Dal jste osmnáct branek, což je nejvíce z celé soutěže, sezona vám tak krásně vyšla…

Je těžší obhájit pozici nejlepšího střelce než ji vyhrát. Povedlo se mi to už počtvrté. Ale teď vážně. Opět se ukazuje, že mám lepší jaro než podzim. Teď mám deset gólů, před zimní přestávkou jsem se trefil osmkrát.

Proti Kroměříži byl Hlučín hodně produktivní, dá se říci, že ze tří střel jste dali tři branky…

Vycházeli jsme z předešlých utkání, která se nám tolik nepovedla. Nechtěli jsme inkasovat branku, i proto jsme hráli se čtyřmi obránci. Chtěli jsme co nejdéle udržet nulu. S postupem času jsme poznali, že Kroměříž není bůh ví jak silná dopředu.

Začali jsme trochu více útočit. Pomohl nám gól na konci poločasu a pak už jsme měli utkání pod kontrolou. Tento zápas alespoň trochu spravil dojem z druhé poloviny jarní časti, která se nám příliš nepovedla.

Můžete v kostce zhodnotit letošní sezonu, ve které Hlučín obsadil šesté místo?

Sezona byla dobrá do utkání se Zábřehem. To jsme vyhráli, pak to ale s námi šlo z kopce. Přišel zápas s béčkem Opavy, který jsme prohráli. Byla kolem něj spousta řečí, avšak občas se stane, že roli favorita nesplníte.

Nechci nám dělat alibi, ale Opava nehrála tak špatně, řadu zápasů prohrála nešťastně. Tato porážka nás nalomila, vezli jsme se na špatné vlně. Zápasy neměly kvalitu, nedařila se nám defenziva, která nás zdobila v předešlých střetnutích. Dnes jsme si alespoň trochu spravili chuť.

Hráli jste i s poměrně úzkým kádrem, hlavně pak na jaře…

Z toho se musíme poučit do dalších sezon. Hrát většinu jarní části s jedenácti hráči se nedá. Mladí potřebují konkurenci, protože když ji nemají, neváží si toho, že mohou hrát v základní sestavě třetiligového týmu.

Co vaše kariéra? V zimě jste byl nalomený, hovořil jste o odchodu z Hlučína. Jaro ale jasně ukázalo, že bez Hanuse to v Hlučíně nejde…

Počítám s tím, že v Hlučíně zůstanu. Počítá se mnou vedení i trenér. Pokud si budu myslet, že na to nemám, tak skončím. Cítím se ale dobře. Mám takové měřítko, klubu budu platný, pokud budu atakovat první pětku mezi střelci. Jinak nemá význam, abych byl v kabině.