„Já a končit, Jarda Jágr taky stále ještě válí," směje se Martin Hanus.

Momentálně kouše tréninky v zimní přípravě Hlučína. „Jsme v plném zápřahu, zkoušíme nové hráče, což se také promítá do výsledků," říká devětatřicetiletý fotbalista. Výsledky Slezanů nejsou zrovna nejlepší. Debakly ve Frýdku a Karviné na klidu příliš nepřidají.

„Nechci nás omlouvat, ale jsme v jiné fázi přípravy než byli naši soupeři. Je pravdou, že Frýdek byl extrém. Kdyby to šlo, hodili bychom na hřiště ručník. Osobně jsem takovou meltu nezažil," přehrává si nejzkušenější hráč Hlučína utkání, ve kterém jeho tým inkasoval třináct branek.

„Věřím, že s přibývajícím časem se stabilizuje sestava a začneme se sehrávat, ať jsme na jaro dobře připraveni," pronesl hlučínský veterán.

Martin Hanus patří k vyhlášeným střelcům. Jako jediný pokořil v MSFL hranici sta vstřelených gólů. Ovšem během podzimu se ani jednou mezi střelce nezapsal. „Nebyl jsem tolik vytěžován, na druhou stranu mám jaro vždy lepší než podzim. Dva roky zpátky jsem byl také po podzimu na nule a na jaře jsem útočil na korunu pro nejlepšího střelce MSFL.

Vůbec bych se nezlobil, kdyby se historie opakovala," řekl Martin Hanus.

Za svůj mateřský klub sice branky nestřílel, za to za farmářský Lanžhot pálil ostrými. V osmi zápasech si na konto připsal čtrnáct gólů. „V Lanžhotu se mi líbilo. Tam je to o fotbalové radosti. Rád bych na jižní Moravu jezdil i na jaře," přiznal hlučínský kanonýr. „Škoda, že v další sezoně už projekty farem končí," zalitoval Martin Hanus.

Na otázku, zda jarní část bude v barvách Hlučína jeho poslední, odpověděl: „Konec jednou přijít musí. Asi to vypadá, že ano. Chuť mám, ale nejsem typ hráče, který skousl nastupovat na deset, patnáct minut. V Hlučíně ale určitě zůstanu v jiné pozici," poznamenal Hanus.

A kde má v plánu hrát? „Za rodný Bohumín, už se i těším, od jara tam míří i můj brácha, budeme hrát spolu," odkrývá své další plány.

Martinu Hanusovi to pálí i v hale. V karvinské futsalové lize pomohl svému týmu k celkovému prvenství. „Nastřílel jsem osmatřicet gólů a vyhrál krále střelců, dokonce s dvaadvacetigólovým náskokem. Mile mě to překvapilo," zakončila povídání hlučínská ikona.