„Potřebujeme sbírat body, Opavu jsme museli porazit," řekl hlučínský kanonýr. Roli náhradníka kousal těžce, nikdo se tomu nedivil, vždyť do předchozích zápasů vedl svůj tým z pozice kapitána. „Nikdo nechce sedět, dověděl jsem se to v pátek. Trenér mi to zdůvodnil tím, že jsme hráli v úterý pohár a že Opava má mladé běhavé mužstvo," pokračoval nejlepší střelec hlučínské fotbalové historie.

Z toho, že by nestíhal, strach neměl. „Fotbal není o naběhaných kilometrech, ale o gólech, Opavě jsem dal dva, to je asi nejlepší možná odpověď. Je ale pravda, že sestava, která dohrávala pohárový zápas s Baníkem, si vedla výborně," pokračoval Martin Hanus.

Na hřiště šel v 71. minutě, o dalších osm minut později proměnil penaltu za ruku Hozy. „Byl jsem zdravě naštvaný, balon jsem si hned vzal, věřil jsem si, že ji dám. Penalta se nedá chytit, jen špatně kopnout," konstatoval rodák z Bohumína. Do konce zápasu se zapsal mezi střelce ještě jednou, to když potrestal hrubou chybu brankáře Goduly.

Je vidět, že Martin Hanus chytil střeleckou formu, ve dvou dosavadních kolech zaznamenal tři branky. „Mívám lepší jaro než podzim, ale nechci, aby mi ostatní střelci utekli. Dát jim jedenáctigólový náskok, tak jak loni, už nechci," smál se Martin Hanus.

Hlučínští si připsali první vítězství sezony. Minulý týden totiž prohráli v Prostějově. „Zápas v Prostějově mě štve, nebyli jsme horším týmem, bohužel nás srazily chyby. Mohli jsme mít minimálně o bod více," podotkla hlučínská opora.