Hlučín cestoval do Hulína v oslabené sestavě. „Absencí bylo hodně, ale myslím si, že na naší hře to znát nebylo. Vesměs po celé utkání jsme měli převahu," poznamenal Martin Hanus. „Snažili jsme se hrát po zemi, což nám šlo. I když jsme hráli proti větru, domácí jsme přehrávali," pokračoval osmatřicetiletý fotbalista.

V prvním poločase čekali diváci na gól marně, po přestávce byly k vidění hned tři branky. „I ve druhém poločase jsme začali dobře, hru jsme kontrolovali, bohužel domácím vyšel snad první útok, který podnikli," kroutil hlavou Hanus.

„Naštěstí nás tato branka do kolen neposlala. Vyburcovala nás ještě k větší aktivitě. Začali jsme si vytvářet šance," podotkla hlučínská ikona. Na 1:1 srovnával Sasín, vítězný gól dal hlavou po rohovém kopu Dostála Hanus. „Trenér mi říkal, že se mám pohybovat jenom ve čtverci, poslechl jsem ho, mám rad situace, kdy je člověk bráněný a musí si hledat místo," culil se střelec vítězného gólu.

„Tyhle tři mají velkou hodnotu, a to už i proto, že jsme nehráli kompletní, navíc v Hulíně, co si pamatuju, jsme tři čtyři roky nevyhráli," říká Martin Hanus. „Jsem rád, že se nám na jaře daří, konečně Hlučín posunujeme v tabulce do míst, kam patří," dodává.

Zkušený útočník, který v květnu oslaví devětatřicáté narozeniny, dal už jedenáct branek, na vedoucího Čtvrtníčka ztrácí tři zásahy. „To víte, že ho chci pokořit, je to můj cíl. Majitel Hlučína Alan Jančík mi dokonce řekl, že chce, abych dal gólů dvacet," zakončil ostřílený kanonýr Martin Hanus.