Sám si dobře uvědomuje, že do optimální formy má ještě daleko. Chybí mu fyzická kondice i herní praxe. „Mým posledním zápasem bylo utkání v Žilině, tehdy jsme začínali zimní přípravu. Dnes máte začátek září. Vím, že mám rezervy," říká Martin Neubert. V úterý si troufal více než jen na poločas. „Před zápasem jsem myslel, že bych zvládl větší porci, ale nakonec poločas mi stačil až nad hlavu," pousmál se čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Stačil se zapsat i mezi střelce, když proměnil pokutový kop. „Určený jsem nebyl, penaltu měli kopat Tomáš Binar nebo Vašek Jurečka, nakonec mě ale pustili. Jsem za to rád," pravil Neubert.

Opavští nakonec farmu druholigového Frýdku jasně přehráli. „Nebylo to jednoduché utkání. Lískovec měl v týmu několik hráčů z áčka Frýdku, s některými jsem dokonce i hrával," vzpomíná na období, když ještě ve Stovkách ze Slezského FC hostoval.

Druhý poločas se stal jednoznačnou záležitostí Opavských. „Pomohl nám druhý gól, pak už existovalo na hřišti jen jedno mužstvo," doplnil rodák z Chuchelné.

Operované levé koleno ho nijak nelimituje. „Musím zaklepat na dřevo, drží," podotkl Martin Neubert. Že by měl v hlavě nějaký psychický blok, který by ho brzdil od vyhledávání osobních soubojů, to jste u vytáhlého útočníka na špatné adrese. „S tím jsem nikdy problém neměl," poznamenal.

Víru v to, že si vybojuje místo v základní sestavě áčka neztrácí. „Otrávit se nenechám. Když budu zdravý, o své místo na slunci se budu rvát. Zbraně neskládám," zdůrazňuje čtyřiadvacetiletý fotbalista, který prošel v minulosti kravařskou přípravkou.

Trenér Jan Baránek už ho nominoval i k zápasům áčka. „Psychicky mi to pomohlo. Stejně tak jako tohle utkání za béčko. Musím co nejvíce hrát," uvědomuje si Martin Neubert, kterého těší současné výkony Slezského FC. „Vyhráváme, navíc s nulou vzadu, což je pozitivní," uzavřel čtyřiadvacetiletý fotbalista.