Hostování v třetiligové Kroměříži mu končí jednatřicátého ledna. „Na devětadevadesát procent zůstanu i v jarní části. Kroměříž zájem má, já taky. S panem Grussmannem jsme už také ústně dohodnuti," říká Martin Neubert, který si štaci v Hanácké Slavii pochvaluje.

„Podzim hodnotím kladně, dobrá parta, která v klubu byla za mého prvního působení, tady zůstala. Na nic si stěžovat nemohu," přiznává pětadvacetiletý fotbalista.

Vytáhlého útočníka si do Slavie přivedl Bohumil Páník, současný kouč zlínského Fastavu. Neubertova situace se nezměnila ani s příchodem Vlastimila Chytrého. „S trenérem jsme se bavili, řekl mi, že mě sledoval už v době, když trénoval v klubu dorost, a že má zájem, abych pokračoval," prozradil kmenový hráče Slezského FC Opava.

Svou druhou kroměřížskou misi započal během rozehraného podzimu. Za sešívané odehrál devět zápasů, ve kterých vstřelil čtyři branky. „Hraju pravidelně, nějaký ten gól jsem dal a hlavně daří se celému týmu. Ztrácíme pět bodů na první flek," podotýká Martin Neubert.

V kolonce vstřelených branek mohl mít i vyšší číslo. „Šancí jsem měl dost, třeba v posledním podzimním zápase s HFK Olomouc, věřím, že na jaře to bude ještě lepší," přeje si kroměřížský útočník.

Hanácké Slavii patří v aktuální tabulce MSFL pátá příčka s pětibodovou ztrátou na vedoucí béčko olomoucké Sigmy, pouhý bod pak zaostává za druhou rezervu Slovácka. „Chceme zaútočit na první místo. O postupu sice v klubu nikdo nemluví, ale myslím si, že druhá ligy by Kroměříži slušela," má jasno Martin Neubert.

Vypadá to, že v týmu zůstane i brankář Radek Petr, vicemistr světa do dvaceti let. „Radek je výborný gólman, pro náš tým nepostradatelný, když zůstane, budeme na jaře hodně silní. Hodně napoví už první zápas jara proti béčku Slovácka," zdůrazňuje základní kámen kroměřížské jedenáctky.

Neubert dal na podzim čtyři branky, po jedné se trefil do sítě své Opavy a konkurenčního Hlučína. „Ne, že bych bral tyto zápasy nějak prestižněji, ale gólů si cením proto, že byly vítězné. Trefil jsem se třeba i v Třebíči, ale tam jsme prohráli," konstatoval fotbalista, který svou kariéru začínal v přípravce Kravař pod trenérem Miroslavem Bedrichem.

Kroměříž hraje v MSFL stejně jako opavské béčko, jehož členem byl v začátku podzimu. „Je to sice stejná soutěž, ale mi pomohla změna dresu. Navíc Opava hraje o záchranu, a Kroměříž nahoře," vysvětluje Neubert.

Jeho kariéra byla doposud spjata hlavně s Opavou. V barvách opavského áčka se ale výrazněji neprosadil. Když už mu třeba vyšla příprava, vážně se zranil. Naopak při hostováních ve Frýdku a nyní v Kroměříži se mu daří.

„To je asi úděl odchovanců. Opava mi asi není souzena. S tím ale nic nenadělám. Fandit ji ale budu pořád. Sleduju pravidelně její výsledky, jsem moc rád, že závěr podzimu jí vyšel," řekl Neubert. Myšlenky zahrát si třeba v budoucnu druhou ligu se nevzdal. „Na jaře budu makat, tak ať si o šanci ve druhé lize řeknu. Třeba si zahraju za Kroměříž," uzavřel povídání Martin Neubert.