„Jak všichni vědí, fotbal na Hradci skončil a mě nyní lákají, abych to šel zkusit do Frenštátu. I když je pravda, že jsem odmítl mančafty tady z regionu, protože jsem chtěl skončit," řekl Martin Prohászka. „Přemlouvali mě. Hlavní roli v tom hrál i trenér Karel Štěpán, abych to zkusil ještě na půlrok. V týdnu tam jedu a asi zůstanu. Co bude dál, zatím nikdo neví, uvidíme," doplnil bývalý slovenský reprezentant.

Bude to poslední angažmá Martina Prohászky? „Člověk nikdy neví. Všechno to jde ruku v ruce, záleží na tom, jak se bude člověku chtít. Na krku mám čtyřicítku, tak když bude zdraví a chuť, třeba si ještě někde zahraju," pousmál se rodák z Nových Zámků, kterému byste blížících se čtyřicet let tipovali jen těžko. Na hřišti se totiž v pohodě vyrovná o mnoho mladším borcům.

„Na hřišti to ještě jde, ale po zápase se pak člověk dává do kupy déle než mladí, ale když to člověka baví, tak se to dá. Když ne, je to špatně," uvedl bývalý útočník Kaučuku Opava, který vedle fotbalu pracuje v soukromé firmě.

„Mám svou práci mimo fotbal. Jsem obchodní zástupce jedné německé firmy, takže jsem spokojený a fotbal mám nyní jako zábavu," upřesnil dobře naladěný Martin Prohászka. Ten opavský fotbal bedlivě sleduje. „Po sestupu do třetí ligy jsem tu přípravu tolik nesledoval, ale jinak si udržuji podrobný přehled. Navíc mám malého synka a chystám se ho vzít někam na fotbal, takže se na Opavu půjdeme podívat, a chtěl bych na ni chodit pravidelně," řekl fotbalista, který s pražskou Spartou dosáhl na dva tituly a zahrál si i Ligu mistrů.

Že by se stal z Prohászky po konci kariéry fotbalový trenér, ale zřejmě nehrozí. „Nemám trenérskou licenci. Zato mám dvě malé děti, fotbal a dost svých starostí, takže bych to asi nestíhal. Možná do budoucna, kdybych se nechal přemluvit, ať trénuji žáčky. Teď to ale není aktuální," sdělil hráč původem ze Slovenska, jenž si na fotbalový chléb vydělával také v íránském Tabrízu.

Prohászka byl letos s opavskou Starou gardou poprvé. „Minule jsem nemohl, tak jsem přijel alespoň tady do Chuchelné. Jsou to dobré akce pro zpestření," dodal na závěr Martin Prohászka.

Jan Šimek