Nestárnoucí forvard ve svých pětatřiceti letech jedním gólem přispěl k vítězství 2:0. V současnosti plní roli hrajícího asistenta trenéra. „Nastupuji jen v případě nouze," usmíval se obávaný střelec, jenž několik sezon býval i kapitánem Slavie.

Bylo vítězství nad budišovským protivníkem zasloužené?

Šlo o velice těžký zápas, protože Budišov je jedno z nejlepších mužstev, které v soutěži působí. Potvrzují to svou kombinační hrou po zemi. Balon sice měli častěji na kopačkách, ale šance si soupeř nevytvořil.

Fanoušci celé utkání neúnavně fandili, mávali vlajkami, vyvěšovali transparenty a došlo také na zábavní pyrotechniku. Je to při zápasech s Budišovem tradicí?

Vždycky to je vyhecované. Přece jenom v okresním přeboru spolu hrajeme už x let a oba celky navíc většinou hrají na špici. Rivalita je velká. Budišov je v soutěži zhruba stejně dlouho jako my.

Popište svůj gólový okamžik, kterým jste ve čtyřicáté minutě rozepsal zápasové skóre.

Předcházel tomu rohový kop. Myslím si, že to trochu podcenil jejich obránce. Já se kolem něj obtočil a dal jsem to do brány. Ani nevím, kde stál gólman. Naštěstí to tam spadlo.

Slušela by podle vás Slavii vyšší soutěž?

Myslím si, že lidé, co v Malých Hošticích fotbal dělají, by si to zasloužili. Našemu klubu by určitě slušelo, aby se u nás kopala aspoň I.B třída. Areál je rok od roku hezčí, dělá se toho tady spousta a vyšší soutěž by zde byla super.

Malé Hoštice v minulosti po podzimu několikrát okresní přebor vedly. Proč se jaro nikdy nepovedlo přetavit v postup?

Třeba loňská sezona byla strašně moc ovlivněna zraněními. Příprava se povedla na výbornou, ale jarní část byla katastrofální. Zranilo se sedm nebo osm hráčů. Já jsem v klubu patnáct let a nic podobného jsem nezažil.

Jak dlouho vlastně v klubu působíte?

V Hošticích jsem od doby, co jsem se vrátil z vojny, takže od mých dvaceti let. Jedná se o mou srdeční záležitost. I když nějaké nabídky ze začátku byly, já chtěl fotbal vždycky hrát pro radost, nikoliv pro peníze. Myslím si, že na úroveň okresního přeboru, I.A a I.B třídy ani peníze nepatří. Vždycky jsem zůstal tam, kde mě srdce táhlo.

Hovořil jste o nabídkách odjinud. Nelákalo vás je přijmout?

Párkrát jsem o změně přemýšlel, ale hoštické srdíčko to vždycky vyhrálo. V Malých Hošticích jsem strávil celou kariéru. Pouze v dorostu jsem hrál za Kravaře.

Co říkáte na hoštické fanoušky? Takové fandění v těchto soutěžích rozhodně není všude zvykem.

Je to super. Díky tomu, že se daří a jsme nahoře, chodí i spousta diváků. Je to určitě lepší než loňské jaro, kdy taková atmosféra nebyla.

Máte přezdívku Packa. Vybavíte si, jak vznikla?

Ani sám nevím. Možná je to mým specifickým způsobem běhu, kdy jednu ruku nechávám za sebou. Nejspíš, když byla dobrá nálada, se toho někdo chytil, vymyslel tuto přezdívku a už mi to zůstalo.