Šestadvacetiletý odchovanec opavské kopané totiž proti nim nastoupil v prvním letošním přípravném zápase, kdy do Stovek zavítal polský prvoligový celek z Bielsko-Białe. Zprvu se ve fotbalových kuloárech povídalo, že Uvíra skončí během zimní přestávky v německé nižší soutěži.

„Přes mého manažera jsem měl možnost odejít na zkoušku do Německa. Jenže potom se mi ozvali zástupci z Polska. I když bych byl v Německu na tom finančně lépe, raději jsem zkusil přípravu v prvoligové Bielsko-Białe," prozradil Martin Uvíra.

Upřednostňujete tedy svůj odchod do zahraničí?

Abych pravdu řekl, tak jinou variantu než to Polsko momentálně neřeším. Pokud to ale nedopadne, tak pak se budu starat co dál. Já bych se však vůbec nebránil ani návratu do Frýdku-Místku, pokud by ale z jejich strany byl samozřejmě zájem.

Jak vůbec vzpomínáte na frýdecko-místecké angažmá?

Mám to tady strašně rád, takže mé vzpomínky jsou jen a jen pozitivní. Hodně mě tehdy potěšilo, že jsem se tady mohl opět vrátit a hrát tady.

S Bielsko-Białou jste odehrál první přípravný zápas a paradoxně to bylo hned proti Valcířům…

Ono je to vždy takové speciální zahrát si proti klukům, které moc dobře znáte, jelikož jste s nimi ještě před nedávnem hrával v jednom týmu. A víte, že já mám na takovéto zápasy i štěstí.

Povídejte…

Když jsem před lety odešel z Frýdku do Opavy, tak první utkání jsem hned odehrál právě proti svým bývalým spoluhráčům. Stejné to bylo i po mém odchodu z Opavy do Karviné. Také jsme tehdy hráli první zápas proti Opavským.

A do třetice tomu bylo stejně i po mém příchodu z Karviné do Frýdku-Místku. I zde jsme první přípravné utkání v tehdejší Tipsport lize hráli s Karvinou. Asi mi jsou tyto situace souzené.