A důvod stále nezná. Ve vítkovickém klubu strávil jaro minulého ročníku a absolvoval zde také letní přípravu. Nastoupil do dvou přípraváků a ve druhém dokonce skóroval. Věci byly rozběhnuty správným směrem.

„Měly už být vyřízeny i hostovací lístky. O pár dní později jsem se však zničehonic dozvěděl, že se hostování neuskuteční. Pořád nevím proč," kroutil hlavou Martin Václavek, jemuž celá záležitost zkomplikovala život.

Chtěl totiž hrát minimálně na úrovni třetí ligy: „Ve Vítkovicích byla super parta. Byl jsem tam opravdu spokojený. Během léta ke mně doputovala i jedna nabídka ze zahraničí, kterou jsem odmítl. Kdyby mi to bylo oznámeno dřív, mohl jsem se zařídit jinak. Naštvalo mě to.

Takhle už byly všude třetiligové kádry uzavřené a já zvolil Dolní Benešov, kde určitě zůstanu pro celou podzimní část."

O víkendu v dresu staronového klubu naskočil do zápasu v Havířově. Trenér Dušan Christoph ho postavil na pravý bek a Martin Václavek přispěl k nejtěsnějšímu možnému vítězství, které ve druhé půli zařídila nová posila ze Štěpánkovic Adam Schwalbe.

„Vždycky jsem nastupoval na kraji. Pro mě je jedno, jestli půjdu do zálohy anebo obrany. Obránce se stejně v moderním pojetí fotbalu musí zapojovat do útočení, takže to vyjde nastejno. Věřím, že můj výkon s Havířovem nebyl nejhorší a našemu trenérovi se líbil," komentoval fotbalista, jenž si v minulosti vyzkoušel také angažmá ve slovenské Rimavské Sobotě, a dodal:

„Podle mého jsme v tomto utkání byli jednoznačně lepší. Vytvořili jsme si pět nebo šest tutovek. Havířov až na jednu dvě možnosti neměl nic. Hráli jsme zodpovědně odzadu, což slavilo úspěch."

Nadcházející polovinu sezony v Dolním Benešově vzhledem ke svým ambicím nebude brát jako promarněnou. Je dost možné, že během zimní pauzy zamíří jinam. „Po tom, co jsem mohl hrát třetí ligu, jde o určitý krok zpátky, ale momentálně se soustředím na Benešov a chci v jeho dresu odvádět nejlepší možné výkony.

Uvidíme, co bude po podzimu. Je to ještě daleko, měl jsem nějaké telefony, takže to je otevřené," uzavřel krátké povídání.

Druhý zápas divizní sezony čeká jeho tým v sobotu, kdy se dolnobenešovský celek na vlastním hřišti utká s Krnovem. Výkop byl stanoven na 16.30.