Urostlý obránce si nevedl špatně, ale zda ve Slezsku zůstane, rozhodnou až nejbližší dny. Pokud se neprosadí do kádru opavského áčka, existuje i varianta, že bude nastupovat za třetiligovou rezervu.

„Bylo to fyzicky náročné, protože proti nám nastoupil těžší soupeř. Myslím, že jsme se s tím dobře vyrovnali, rychle jsme přistupovali k hráčům a měli i nějaké šance. Škoda, mohlo tam něco spadnout, ale celkově byl soupeři asi lepší," řekl po prvním poločase Martin Vojtěšek.

Ten poslední rok strávil v liberecké juniorce, s fotbalem ale začínal na Moravě. „V žácích jsem hrával v Hodoníně, dorostenecká léta jsem strávil ve Zbrojovce a po testech jsem podepsal smlouvu s Libercem, kam jsem šel přímo do juniorky," popisoval svůj fotbalový příběh rodák z Brna.

Jak se upekla jeho zkouška v druholigové Opavě? „V Liberci je ředitel pan Nezmar, který mi řekl, že mám možnost jít na zkoušku do druhé ligy. Ani chvilku jsem neváhal," usmíval se devatenáctiletý fotbalista, který v sobotu nastoupil na pozici stopera.

„Většinou jsem hrával defenzivního záložníka, až poslední rok v Liberci pod panem Vavruškou jsem se posunul na stopera," vysvětlil Vojtěšek. „Na něm se mi lépe hraje, mám všechnu hru před sebou a mohu ji číst," dodal.

Zkoušku ve Slezském FC diskutoval právě i s Davidem Vavruškou, bývalým opavským koučem. „Je to dobrý trenér, hodně mě naučil. Říkal mi, jak to tady chodí, že je to v Opavě těžké, a popřál mi hodně štěstí," upřesnil urostlý obránce.

V případě, že se neprosadí do opavského áčka, alternativou může být působení v třetiligové rezervě. „S panem Grussmannem jsme se o tom bavili, že bych případně mohl hrát za béčko, kde bych se do toho dostával. Přece jen už je to mužský fotbal, kdežto v juniorské lize nastupují mladší hráči," potvrdil nadějný zadák.

Pokud mu zkouška v Opavě vyjde, bude mít radost jistě i jeho přítelkyně, je totiž z Ostravy. „Mohli bychom si být blíž. Uvidíme, jak to dopadne," uzavřel Martin Vojtěšek.

Jan Šimek