„Je to paráda! Máme tři body proti Plzni. Navíc jsme jim dali trojku a vzadu to zvládli s nulou. Jsme všichni moc rádi," vyhrkl ze sebe po utkání Matěj Helebrand.

Slezané si v první půli vytvořili tři slibné šance, proměnili až tu poslední. Po rohovém kopu zahraném na zadní tyč se k míči probil stoper Farský a zblízka propálil plzeňského brankáře Juraše. „Byl to nacvičený signál na zadní tyč, kam si naběhl Fary (Farský – pozn. red.)," vysvětlil obránce opavské devatenáctky.

Hned na startu druhého poločasu přišla další standardka Opavy a míč tentokrát hlavou poslal do sítě právě Matěj Helebrand. „Dva góly jsme dali z rohů. Standardky se nám daří a za to jsme moc rádi," pousmál se teprve sedmnáctiletý fotbalista Opavy.

Třetí opavskou branku přidal střídající Večerek a pak Západočeši zvýšili obrátky. Vytvořili si i několik slibných šancí, ale v bráně Slezského FC zářil Kryštof Lasák. „Gólman nás podržel, jako vždycky. Laso (Lasák – pozn. red.) chytá dobře každý zápas," chválil brankáře Helebrand.

Ten si společně se spoluhráči a realizačním týmem mohl po zápase zazpívat vítězný pokřik. „Máme ho dlouho, už asi pět let, ale kdo jej vymyslel, to už nevím. Asi jsme na to přišli nějak společně s týmem," culil se důležitý zadák opavského staršího dorostu.

Devatenáctka Slezského FC je na startu jara v úžasné formě. Porazila ostravský Baník, remizovala se silnou Karvinou a nyní překvapila plzeňskou Viktorku. „Je to super, jsme šťastní. Teď nás čeká ještě Hradec, který je v tabulce před námi, a znovu budeme chtít získat tři body," dodal na závěr Matěj Helebrand.

Jan Šimek