„Bylo to parádní. Před zápasem jsem byl samozřejmě nervózní, ale celý týden jsem věděl, že budu hrát, takže jsem na to byl připravený. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli," říká na úvod Matěj Helebrand, který si v 19 letech odbyl premiérový start v základní sestavě Slezského FC.

Opavské fanoušky může těšit, že jde o dalšího odchovance, který dostal příležitost v áčku. „Hraju tu od šesti let, každou sobotu se tady chodím dívat na fotbal, takže to pro mě bylo o to víc peprnější," usmívá se mládežnický reprezentant.

Ten měl v hledišti rodinné příslušníky i spoustu známých včetně. „To je pravda. Moje rodina chodí na fotbal pořád, i když jsem nehrál. Přišli se podívat i teď, ale nejen kvůli mně," pokračuje.

Nesvazoval mu debut na domácím stadionu nohy? „Ne, ne. Jsem rád, že jsem hrál doma. Máme tady fanoušky, kteří nás povzbuzují. Konečně jsem nebyl v civilu, ale hrál jsem. Byl to pro mě splněný dětský sen," tvrdí Helebrand.

V utkání s Prostějovem Opavští dominovali. Na začátku otevřel skóre Grussmann a Slezané měli další tutovky, jenže ty nevyužili a Kroupa z penalty vyrovnal. „Byli jsme rádi, že jsme dali gól hned na začátku. Pak jsme ale smolně inkasovali, když jsme to udělali špatně takticky," uvědomuje si talentovaný bek Opavy.

Po změně stran se Slezský FC do svého soupeře znovu zakousl a Smola se Zapalačem zajistili opavskému celku tři body. „Dali jsme dva góly z penalty a na konci jsme měli štěstí. Dvakrát jsme vykopli míč z čáry a podržel nás i Fendrich," oddychl si Matěj Helebrand.

Už ve středu čeká opavské fotbalisty další zápas. Tentokrát se představí na jihu Čech, kde se střetnou s výběrem Českých Budějovic. „Cítíme, že je to tým z vyšších pater tabulky, ale bereme to jako každý jiný zápas. Dobře se připravíme," dodal na závěr.

Jan Šimek