„Nebylo to špatné, ale myslím si, že tak, jak jsme hráli po tom inkasovaném gólu, jsme měli hrát od začátku," má jasno Matěj Hrabina. Opavští přitom nezačali vůbec špatně a měli i dvě slibné šance.

„Do zápasu jsme vstoupili výborně, chtěli jsme hrát z hlubšího bloku a čekat na chyby soupeře, což se nám dařilo. Dali jsme břevno a Venca Jurečka šel sám na bránu, chybělo nám trochu štěstí. Zbytek poločasu se dohrál vyrovnaně," tvrdil jednadvacetiletý obránce.

Ten se poprvé v sezoně objevil v základu Opavy. „Cítil jsem se dobře, ale bylo by lepší, kdybychom vyhráli, proto je to takové smutné. Každopádně jsem rád, že jsem hrál, a doufám, že příště už odejdeme vítězně," věřil krajní zadák Slezského FC.

Opavským borcům zlomila vaz branka domácího Melunoviče. „Vstup do druhého poločasu nám nevyšel. Byla tam ztráta uprostřed hřiště, míč pak šel do lajny, přišel centr a útočník přeskočil našeho obránce. Ten míč hlavičkoval pryč, jenže trefil nohu domácího hráče, od kterého se to odrazilo. Nešťastný gól," pokrčil rameny Hrabina.

„Myslím si, že kromě pětiminutovky na začátku druhého poločasu jsme byli buď vyrovnaným, nebo i lepším týmem, ale neměli jsme tolik štěstí," dodal.

Sektor opavských fanoušků byl v Ústí nad Labem slušně zaplněn. Na dalekou cestu vyrazilo několik desítek příznivců Slezského FC. „Klobouk dolů, musíme jim moc poděkovat, měli jsme větší kotel než domácí. Naši fanoušci jsou skvělí, nejlepší ve druhé lize, možná i v první. Chtěli jsme jim věnovat body, ale to se nám bohužel nepovedlo," litoval mladý bek.

Opava musí porážku rychle hodit za hlavu, v sobotu totiž doma hostí Třinec. „Je to derby, ale doma musíme vítězit už kvůli fanouškům. Může se stát cokoliv, ale chceme vyhrát," uzavřel Matěj Hrabina.

Jan Šimek