Po zápase si vychutnával své chvilky slávy, jeho spoluhráči si dobře uvědomovali, kdo v sobotu rozhodl.

Matěj Vrána patří k nejmladším členům Skácelova výběru. „V tréninku pracuje velmi dobře, o místo v sestavě si nahlas říká," komentoval nasazení mladého fotbalisty trenér Alois Skácel.

Opavský odchovanec se po prvním kontaktu s míčem osmělil, v 73. minutě přišla jeho první velká chvíle. „Viděl jsem, že Mates Helebrand bude centrovat, soustředil jsem se na to, ať balon dobře trefím, vyšlo to," vydechl si sedmnáctiletý útočník, který je schopen hrát i v záloze. A to nebylo vše. Nakonec jeho hlavička znamenala pro Opavu tři body.

Opavu nezastihl úvod zápasu zrovna v nejlepším rozpoložení. „Sigma začala aktivně, zaskočila nás, prohrávali jsme osobní souboje, chyběla nám mezihra. Ale kromě inkasovaného gólu jsme je do ničeho velkého nepustili. Když si tak vybavím, v prvním poločase další gólovku neměli," přehrával si Matej Vrána v hlavě první poločas a pokračoval: „Nějaký čas nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Myslím si, že druhý poločas už byl lepší."

K úkolům, které mu trenér dal, než šel na hřiště, řekl s úsměvem: „Měl jsem sypat centry do vápna, více si nepamatuji. Jsem strašně rád, že jsme vyhráli."

Pro Matěje Vránu šlo o dva nejdůležitější góly v životě. „Je to tak, zatím jsem ještě důležitější branky nevstřelil. Věřím, že v budoucnu ještě nějaké takové podobné dám," podotkl talentovaný fotbalista.

Opava si díky výhře nad Sigmou připsala do tabulky třetí vítězství v řadě. „Chtěli jsme potvrdit výhru z Bohemky, to se nám podařilo. Ale musíme jít dál, do konce sezony ještě zbývá spousta zápasů. Vítězství nad Sigmou je pěkné, ale je třeba soustředit se na další zápas," zůstává nohama na zemi Matěj Vrána, který si dobře uvědomuje, že dva góly ho budou něco stát.

„Už mi kluci říkali, že to bude drahé," usmál se.