Hoza absolvoval celé přípravné utkání se Zlínem, v němž Opavští neinkasovali a zvítězili 1:0. „Vyhráli jsme a podle mě to byl dobrý zápas. Důležité bylo hrát vzadu s nulou," pustil se do zápasového hodnocení Michal Hoza.

Zlín v sobotu hrozil především z nákopů a dlouhých míčů za opavskou obranu. „Domácí hlavně nakopávali balony za obranu a my jsme se je snažili pokrýt, což se nám povedlo. Myslím si, že všechno bylo v pohodě," pousmál se nadějný opavský obránce, kterému sobotní zápas herně vyšel. Jedenadvacetiletý Hoza nastupoval na podzim za opavské béčko, působil ale i v divizních Kravařích a dříve kopal krajský přebor za Hradec nad Moravicí.

„Nyní jsem hráčem béčka a dostal jsem šanci v áčku. Určitě bych se o to chtěl porvat, ale je to těžké. Mám zaměstnání, a proto nestíhám tréninky s áčkem. Budu se však prát, abych se do kádru A-týmu dostal," slíbil mladý bek.

Jak by řešil kolizi fotbalu a práce, kdyby se z něj stal stálý člen opavského A-mužstva? 
„V práci by se to se zápasy nedalo stíhat, takže bych musel skončit v práci a věnovat se fotbalu," vypálil okamžitě Hoza, který se tak nyní připravuje hlavně s rezervou pod vedením trenéra Jana Hrušky staršího. „Trénuji hlavně s béčkem. Zatím hrajeme fotbálky, takže nic náročného. Když mám čas nebo můžu, tak jdu s áčkem do posilovny," upřesnil opavský fotbalista.

Jak vypadá Hozova fotbalová budoucnost? „Zatím vůbec nevím. Chci se porvat o šanci tady v Opavě. Všechno je otevřené, uvidíme, co bude dál. Do sezony je zatím spousta času, takže nic neřeším," dodal na závěr Michal Hoza.

Jan Šimek