Benešovští ale na hřišti favorita podali dobrý výkon, sahali po bodu, bohužel nakonec jim radost pokazil Výmola, který domácím zařídil výhru 2:1.

Hostující kouč Dušan Christoph neměl k dispozici kompletní sestavu, ale nasadit už mohl uzdraveného kapitána Michala Juchelku, který v přípravě absolvoval jediný zápas. Na trávníku ovšem nebylo znát, že pětatřicetileté klubové ikoně chybí zápasová praxe.

Těžký úkol uhlídat Zbyňka Pospěcha zvládl. Ten sice gól dal, ale z pokutového kopu.

Michale, Valaši v zimní přestávce mohutně posilovali, vy jste ovšem s nimi sehráli vyrovnané utkání, moc nechybělo a odvezli jste si bod…

První poločas byl z naší strany hrozný. Po poločasové bouřce v kabině šel ale náš výkon rapidně nahoru. Myslím si, že remíza by byla spravedlivější.

Co rozhodlo?

Asi naše pasivita v prvním poločase. Kdybychom hráli celý zápas jak ve druhém dějství, utkání mohlo dopadnout jinak. Za stavu 1:1 jsme měli velmi slušnou patnáctiminutovku, ve které jsme měli šance, je škoda, že se nám nepodařilo tu největší proměnit.

Myslíte si, že Valaši si tímto vítězství výrazně řekli o postup?

Ještě ne, je před námi čtrnáct kol, stát se může cokoliv.

Nedělní zápas byl zajímavý, přišlo i hodně diváků. Šest stovek na divizi je pěkné číslo…

Je, pro nás to bylo něco nového, vůbec nejsme na takové návštěvy zvyklí. Byl to proti Benešovu kontrast, když si vezmete, že na naše zápasy chodí necelé dvě stovky.

Vy osobně jste měl během podzimu zdravotní problémy, v přípravě jste toho moc nenahrál…

(usměje se) Byl jsem nachystán i na přípravné zápasy, jenomže trenér mě šetřil. Zápasy na umělce mi zakázal, říkal mi, že nechce riskovat další zranění.

Velkou postavou Valachů je Zbyněk Pospěch, jak těžké ho bylo bránit?

Bránit Pospěcha bylo těžké. Připravovali jsme se hlavně na standardky. Nakonec se ale k žádné nedostal. I tak si vypracoval tři čtyři šance. Odstavit ho od balonu nebylo jednoduché. Všechno hráli na něj, dokázal si podržet balon. Možná jsme mohli toho lépe využít, když hráli vše na něj.

Na co Benešov podle vás letos má?

Náš tým je delší dobu pohromadě, to je naše devíza. V pohodě můžeme skončit do třetího místa. Z domácího hřiště jsme udělali nedobytnou tvrz, v tom chceme pokračovat. Nyní musíme v sobotu porazit Hranice.

V poslední době nastupujete na pozici stopera, zpátky do středu zálohy vás to netáhne?

Už ne, v záloze máme kvalitu. Odkopu si to už na stoperu.

Je letošní půlrok vaším posledním v dolnobenešovském dresu?

Momentálně jsem rozhodnutý, že ano. Od nové sezony už v divizi hrát nebudu.