Ten ovšem míč dopravil do sítě rukou. „Po zápase se mi přiznal," potvrdil jeho bývalý spoluhráč ze Zlína Michal Šrom, který dostal po delší době šanci v základní sestavě.

„Tahle remíza strašně moc bolí. Dostat takový gól v 85. minutě je hrůza. Vím jistě, že to byla ruka, protože Aleš (Besta, Šromův bývalý spoluhráč ze Zlína pozn. red.) mi to po zápase sám řekl. Takový je prý život. Říkal, že kdyby jej někdo zezadu nežduchl, dává gól hlavou, ale bohužel se mu míč dotkl ruky. V tom případě to ale musel vidět rozhodčí a je druhá věc, že gól uznal," kroutil hlavou Michal Šrom.

Může mít onen gól dohru i na vyšších místech? „Teď už ten gól nevrátíme a musíme se soustředit na další domácí utkání s Varnsdorfem, které musíme za každou cenu zvládnout. Těžko se mi o tom mluví, je to smutné. Jsem zklamaný vůči skvělým fanouškům, kteří byli úžasní a fandili celý zápas. Potom ale dostaneme takový gól a to je prostě špatné," mávla rukou opavská „osmnáctka".

Opavští Karvinou drtili od prvních minut. Bohužel pro domácí ale zůstaly šance neproměněny, po ráně Radzinevičiuse dokonce zazvonila spojnice tyče a břevna. „V té době jsme je tlačili. Jen škoda, že jsme nedotáhli do finále některé šance v úvodu. Myslím si však, že to přijde a body začneme sbírat. Chtěli jsme na Karvinou vletět, což si myslím, že se nám povedlo. Nedovolili jsme jim takřka nic. Po první brance jsme chtěli vítězství pojistit a pak inkasovali takový gól," klopil zrak rodák z Kroměříže.

Kdo však sobotní derby mezi Opavou a Karvinou navštívil, nemohl litovat. Žluto-modří nechali na hřišti opravdu všechno. „Ten výkon nám pomůže. Makali jsme jako tým, každý bojoval za druhého a to nás povzbudí do další práce. Určitě jsme hodně dřeli a vítězství jsme si zasloužili, ale bohužel máme jen jeden bod a to je v tuto chvíli zatraceně málo," věděla dobře letní posila ze Zlína, která nastoupila na levém kraji zálohy.

„Mně je to jedno, kde hraju, hlavně, že mě trenér postaví. Jsem rád za jeho důvěru a možnost hrát v základní sestavě. Nyní mě mrzí, že jsem nedal nějakou šanci a neodvděčil se klukům a trenérovi," sypal si popel na hlavu rychlý krajní záložník. Ten se vynikajícím výkonem prezentoval před týdnem v dresu béčka, za které nastřílel hattrick. „Dal jsem tři góly, ale pořád je to béčko. Makám na každém tréninku, abych hrál v áčku. V poslední době jsem bohužel moc nenastupoval, ale třeba se to změní," doufal čtyřiadvacetiletý fotbalista.

První ze dvou domácích utkání v řadě tak mají Slezané za sebou. Za týden se doma utkají s Varnsdorfem. „Ve druhé lize není lehkého soupeře, každý je kvalitní. Na soupeře se dobře připravíme, na hřišti odevzdáme všechno a pokusíme se, aby tři body zůstaly doma," uzavřel Michal Šrom.

Jan Šimek