„Mám za sebou premiéru, ale zhořkla mi, jsem zklamaný, protože se nevyhrálo," řekl po utkání Milan Halaška. Hlučín nehrál až tak špatně, jenomže brankáře Kofroně nepřekonal. „Měli jsme dvě slušné šance, ale ty jsme neproměnili. Video jsem sice ještě neviděl, ale co mám zprávy, tak soupeřův gól padl z ofsajdu," podotkl sedmadvacetiletý fotbalista.

Do zápasu šel po třech společných trénincích. „Trenér Valachovič mi dal důvěru od začátku, což mě potěšilo. Ještě si musíme na sebe s kluky zvyknout, nemám všechny mechanismy ještě zažité," přiznal fotbalista, který do Hlučína přišel z brněnské Zbrojovky.

Ve své hlučínské premiéře nastoupil jako krajní záložník, přitom nejlépe se cítí v útoku. „Mi je vcelku jedno, na jaké pozici hraju, je to věc trenéra. Je ale pravdou, že vepředu mi to sedí lépe," poznamenal Milan Halaška.

Autor dvou prvoligových branek byl dlouhou dobu bez angažmá. „Jsem rád, že mohu být v Hlučíně, mám to kousek domů do Chuchelné, mohu tak i více času trávit s manželkou. Rozhodně toto angažmá neberu jako krok zpátky," pravila hlučínská posila.

Na Milana Halašku si brousil zuby Krnov, který ho fotbalově vychoval. „V Krnově byli asi smutní, ale já jsem trenéru Murovi říkal, že mám jiné priority. Přece jenom Hlučín hraje MSFL a já preferuju působení v co nejvyšší soutěži," řekl bývalý hráč Opavy, Vítkovic, Brna, Karviné, Frýdku-Místku a Líšně.

S Hlučínem je zatím domluvený na půl roku. „Ještě nejsem starý, nic nebalím, chci se porvat o angažmá ve vyšší soutěži, udělám pro to maximum. Na druhou stranu se může stát i to, že se na další spolupráci domluvím v Hlučíně. Uvidíme, nechci předbíhat," svěřil se se svými plány Halaška.

Jeho nový klub zatím nezažívá příliš šťastné období. Ze dvou zápasů má na kontě nula bodů. „Takový start si asi nepředstavoval nikdo v klubu. Kádr máme kvalitní, věřím, že se zvedneme a budeme hrát na špici. Nyní je třeba vyhrát v Břeclavi," zdůraznil exopavský fotbalista.

Pikantní pro něj bude příští sobota, to v rámci Českého poháru zavítá do Hlučína Opava. „Na zápas se těším, bude to pro mě hodně specifické, přece jenom v Opavě jsem šest let působil. Věřím, že přijde dost fanoušků, kteří vytvoří výbornou atmosféru. Já osobně se budu snažit, abychom Slezský FC porazili," uzavřel Milan Halaška.