Ještě před tím absolvoval testy v Bánské Bystrici. Krnovský rodák začal výborně, v přípravě mu to střílelo a trenér s ním počítal do základní sestavy. Idylku ale brzy vystřídala krutá realita. Pětadvacetiletý útočník měl problémy s přitahovačem, a aby toho nebylo málo, přetrhl si i vazy v kotníku.

Myšlenky na fotbal šly stranou. Kmenový hráč prvoligového Brna se na hřiště pomalu nepodíval. Hostování v Interu měl podepsáno do konce sezony, nakonec ho o polovinu zkrátil. Společně s ním skončil i trenér Rajko Magić, kterého nahradil Damir Mužek. V současné době se Milan Halaška připravuje s Opavou a nevyloučil ani možnost, že by za klub z Městských sadů na jaře hrával.

Milane, trénujete s Opavou, proč? V Chorvatsku jste měl zůstat až do léta…

V Chorvatsku určitě nebudu pokračovat. Po vzájemné dohodě došlo předčasně k ukončení smlouvy. Vrátil jsem se do Česka, nyní mám od Brna povolení připravovat se s Opavou, uvidíme, co bude dál. Pro hráče je lepší, když začne přípravu v klubu, za který má hrát. V létě jsem lítal po zkouškách a nebylo to ideální. Nechci jen cestovat a pak skončit někde v Brně na farmě.

Je to i nějaký signál k tomu, že byste mohl na jaře hrát za Opavu?

Nechci říkat nic dopředu, co bude, nebo nebude. Stát se může všechno. Ještě je na to čas, kde skončím. Mohu být i v Brně, nevím, jaká tam bude situace po sezoně. Agent se mi snaží něco najít. V prosinci bude vědět více.

Neříkám, že bych v Opavě nechtěl hrát, ale ambice mám vyšší, kdyby bylo něco u nás, třeba v lize, byl bych rád. S trenérem Baránkem jsme mluvili, řekl jsem mu, jaká je situace, on ji chápe.

A liga v Brně?

Uvidíme, s trenérem Kotalem se neznám. Třeba se mi ozve, vyžádá se mě do přípravy, bude se mi dařit a já zůstanu v lize.

Pojďme nyní k angažmá v Interu. Vy jste začal sympaticky, střílel jste góly a vypadalo to i na základní sestavu v nabitém kádru…

Bohužel jsem se zranil, měl jsem problémy s přitahovačem. Dal jsem se dohromady, odehrál jsem pár minut v mistrovském zápase, který jsme vyhráli. Jenomže do týdenního programu byl vložen přípravný zápas, v něm jsem se znovu zranil.

Zprvu to vypadalo, že se nebude jednat o nic vážného, bohužel po magnetické rezonanci se ukázalo, že mám přetržené vazy v kotníku a navíc jsem tam měl i nějaké prasklinky. Devět týdnů jsem nehrál a to sehrálo roli v tom, že jsem v Chorvatsku skončil.

Na základní sestavu to ale vypadalo…

V přípravě jsem góly dával pravidelně, trenér se mnou počítal. Asi bych v základu začal. To se stalo, už se zpátky nevrátím, musím se dívat dopředu.

Cílem Interu byl postup, dařilo se vám očekávání naplňovat?

Dařilo, hráli jsme na špici. Takový je cíl i vedení klubu, liga by se do města měla vrátit.

Chorvatští fanoušci jsou horkokrevní, jaká byla atmosféra na vašich zápasech?

To je právě problém. Na domácí zápasy moc lidí nechodilo, z toho jsem byl trochu zklamaný. Nevím, jestli to bylo tím, že spadli z ligy.

Chorvatsky umíte?

Něco jsem se naučil. Lepší by bylo, kdyby měl člověk učitele, než když je samoukem. Postupně jsem se do toho dostával.

Co Chorvaté a platební morálka, platy jste dostávali včas?

Ne, ne. V tomto problém nebyl. Dostávali jsme jen sankce, když se nám nedařilo, ale to je všude, to jsem zažil i v Česku.

Kdyby záleželo jen na vás, zůstal byste v klubu dál?

Hostování bylo domluveno do konce sezony, podle smlouvy jsem měl ještě za klub odehrát jaro.

Zranění jste léčil v Česku nebo v Zaprešiči?

Většinu času jsem trávil v Chorvatsku. Bylo výborně o mě postaráno, na nic jsem si stěžovat nemohl. Jen na mě nepůsobilo moc dobře to, že jsem musel být bez fotbalu. Vzhledem k povaze zranění jsem nemohl nic pořádně dělat, takže dny byly převážně ve znamení nudy. Jsem rád, že jsem doma, pokusím se kariéru restartovat jinde.

Když to shrneme, jak se ohlížíte za půl rokem v Chorvatsku?

Vzhledem ke zdravotním problémům, které mě potkaly, tak negativně. Skončil jsem po čtyřech měsících, kdy jsem takřka neodehrál jediný mistrovský zápas. Zdraví ale neporučíte. Uvidíme, třeba mi příště angažmá v zahraničí vyjde lépe.