„Měli jsme skončit do pátého místa," má jasno Milan Valachovič, který do klubu nastoupil před startem letní přestávky.

„Doplatili jsme na špatnou produktivitu v některých zápasech. Dostávali jsme se do šancí, které jsme neproměňovali," konstatoval kouč původem z jižní Moravy. Přes léto odešla z Hlučína zkušenost ze zadních řad. Do Přerova zamířil Bogdaň, do nižší polské soutěže Barcal, navíc zdravotní problémy vyřadily ze hry Štefka.

„Šanci jsme dali mladým jako Macovi s Váňou nebo Malcharkem," pokračoval v povídání Valachovič a dodal: „Snažili jsme se změnit některé automatizmy, které zde byly nastaveny, úplně se to nepovedlo, ale v zimě na to budeme mít dost času."

Hlučín během podzimní části postihla nevyrovnanost formy. „Udělali jsme bodovou šňůru, která nás katapultovala do horních pater tabulky, bohužel pak na nás padla deka. Je to škoda," povzdechl si trenér.

V minulých sezonách Hlučín, ať už v zimní nebo letní přestávce výrazně obměňoval kabinu. „Nemyslím si, že by došlo k nějakému velkému zemětřesení. Otazník visí nad hráči, kteří jsou u nás na hostování, jako Limanovský nebo Foltýna. Všichni ostatní by měli nejspíše zůstat," prozradil Milan Valachovič.

Po utkání s Prostějovem připustil změnu dresu veterán a hlučínská ikona Martin Hanus, který na rozdíl od předchozích sezon nebyl tolik vytěžován, přesto byl nejlepším střelcem týmu. „Záleží na Martinovi, jak se rozhodne. Každopádně i ve svých osmatřiceti letech má týmu stále co dát, když nastoupil, tak to na trávníku dokazoval, dával důležité góly," řekl na adresu hlučínského veterána Valachovič.

Co se týče nových tváří, tak na spadnutí je příchod exbřeclavského útočníka Radka Sasína. „Znám ho velice dobře, je zatím u nás na zkoušce, ale pracujeme na tom, aby na jaře v Hlučíně pokračoval," řekl hlučínský šéf.

Dalším možným nováčkem je mladý brankář Konstantinos Vasilevski. „Mladý kluk, který má českou maminku, u nás již trénuje delší dobu a může chytat i za naši devatenáctku," uzavřel Valachovič.

Deset zápasů v přípravě

Zimní přípravu odstartuje Hlučín dvanáctého ledna a na programu má deset přípravných zápasů.

17. 1. FK Senica – FC Hlučín
21. 1. MFK Frýdek Místek – FC Hlučín
24. 1. FK Nový Jičín – FC Hlučín
31. 1. FC Baník Ostrava jun. – FC Hlučín

7. 2. SFC Opava – FC Hlučín
14. 2. Fotbal Třinec – FC Hlučín
21. 2. FC Hlučín – Sokol Markvartovice
28. 2. SFC Opava B – FC Hlučín

7. 3. FC Valašské Meziříčí – FC Hlučín
14. 3. SK Prostějov – FC Hlučín