Sportovní manažer a trenér Hlučína v jedné osobě Milan Valachovič se ani nesetkal s žádnými náznaky toho, že by velezkušený forvard chtěl z klubu odejít.

„Martin je výborný střelec a na hřišti chce i nadále strávit co nejvíce času. Pořád má obrovskou chuť do tréninku a vždy trénuje na sto procent. Kdyby se rozhodl jít třeba do nižší soutěže, na tak vysoké úrovni by trénovat nemohl. Sám to moc dobře ví," vysvětloval Milan Valachovič a jedním dechem dodal:

„Je to náš nejlepší střelec a neměl jsem z jeho strany jediný signál, že by u nás chtěl skončit. Pro náš tým je nesmírně platný i v kabině. Dohlíží na mladší kluky a snaží se je správně vést."

V útoku se Hanusovi mohla zvýšit konkurence. Klub zvažoval příchod útočníka Radka Sasína, jenž naposledy hrál v Břeclavi a je hráčem Slovácka: „Nakonec z toho sešlo. Bylo by to pro nás finančně náročné. Museli bychom mu platit ubytování, cestovné a tak dále.

Rozhodli jsme se dát přednost hráčům z Ostravska. Pro ně to je jednodušší. Odtrénují nebo odehrají zápas a mohou jet domů, kam to nemají tak daleko."

Možná přijdou dvě posily

Milan Valachovič už má jasno také o tom, s kým pro jarní část MSFL může počítat. Podle předpokladů se z hostování do Baníku vrátil Martin Foltýn, zpět do Karviné pak zamířil hbitý křídelník Martin Limanovský.

„Náhradu usilovně shánět nebudeme. V záloze máme dostatek kvalitních fotbalistů, mezi které řadím Ondrušíka, Dostála, Váňu anebo třeba Máce, jehož jsme sice využívali na postu stopera, ale dokáže zahrát také ve středové řadě," pokračoval hlučínský kouč.

I když ho pata v záložní formaci netlačí, má vytipovány dvě potenciální posily. „Konkrétní nebudu. Jedná se o záložníka a obránce, kteří neuspěli na testech v klubech z první a druhé ligy. Pokud se však přesun k nám nepodaří zrealizovat, nic se neděje. Hlavu si tím rozhodně lámat nebudu," posunul se dále.

Po konci hostování se do Hlučína vrací hned několik fotbalistů, kteří podzimní část sezony strávili v jiných klubech. „Jedná se třeba o Vojtu Poláška, který se vrátil z Petřkovic anebo útočníka Jakuba Ptáčka. Ten pro změnu hrál divizi za Petrovice. K dispozici budeme mít i Marka Nováka, jenž je hráčem Baníku, ale posledního půlroku působil v nižší německé soutěži," doplnil.

Soustředění nebude

Hlučín čeká poměrně náročná zimní příprava. Před jeho svěřenci je hned deset přípravných zápasů. Jen jeden z nich odehrají na umělé trávě v Hlučíně, jinak skoro všechno absolvují na umělých površích venku.

Hned na úvod je čeká prvoligový slovenský tým Senice. Výkop je stanoven na sobotu 13.30. Milan Valachovič se nebojí toho, že by hráči byli po této zápasové sérii unaveni. „Z toho vůbec nemám obavy. Všichni hráči určitě neodehrají celá utkání. Budu mít k dispozici osmnáct nebo devatenáct fotbalistů a plánuju je všechny protočit," poznamenal.

I vzhledem k nabitému programu se nepočítá s žádným soustředěním: „Podle mého by nemělo smysl a zbytečně bychom za ně vyhazovali peníze. V Hlučíně máme výborné zázemí. Na regeneraci můžeme jezdit na Landek. Nic nám tady nechybí."

Přípravné zápasy Hlučína
Senica - Hlučín, sobota 18. ledna, 13.30
Frýdek-Místek - Hlučín, středa 21. ledna, 13.00
Nový Jičín - Hlučín, sobota 24. ledna, 10.15
Baník juniorka - Hlučín, neděle 1. února, 14.00, Vítkovice
Opava - Hlučín, sobota 7. února, 10.00, Kylešovice
Třinec - Hlučín, sobota 14. února, 11.00
Hlučín - Markvartovice, sobota 21. února, 11.00
Opava B - Hlučín, sobota 28. února, 14.00, Kylešovice
Valašské Meziříčí - Hlučín, sobota 7. března, 11.00
Prostějov - Hlučín, sobota 14. března, čas bude upřesněn