Miloslav Machálek si nenechal ujít ani poslední zápas podzimu, ve kterém Slezané porazili Most 3:0. Na hlavní tribuně mu dělala společnost manželka a syn Jan, mimochodem rozhodčí působící také ve Fotbalové národní lize.

„Opava vyhrála zaslouženě, hrála aktivně a šla za vítězstvím více než hosté," poznamenal Miloslav Machálek. „Když si utkání zpětně promítnu, tak Most si za celý zápas vytvořil snad dvě šance, hrál docela pasivně," podotkl trenér, který v minulosti pracoval také například v druholigovém Prostějově nebo HFK Olomouc.

Jeden z rozhodujících momentů přišel po čtvrt hodině hry, kdy brankář Květon chytil tutovku Andrejičovi. „Důležitý zákrok, s tím souhlasím. Avšak tenhle chlapec už delší dobu prokazuje dobrou výkonnost," pochválil opavskou jedničku Miloslav Machálek.

Otec opavského útočníka byl celkově s úrovní zápasu spokojený. „Určitě zajímavé utkání, Opava se snažila hrát hodně ofenzivně. Musím říci, že se mi také líbil první poločas proti Olomouci, mám na mysli ze strany Opavských," přidal svůj další postřeh zkušený stratég, který vyzdvihl i sobotní výkon svého syna Tomáše. „Utkání mu vyšlo, jeho výkon se mi líbil," pravil Machálek senior.

Fotbal je u Machálků i častým tématem debat. „O fotbalu se bavíme docela dost," usmál se současný šéf vyškovské lavičky.

Ze svého syna Tomáše, který válí v barvách Slezského FC, má radost. „Šel do toho s pokorou, šanci chytil za pačesy. Jsem rád, že se v Opavě chytil. Věřím, že na své poslední výkony naváže i na jaře," pronesl pyšný otec. Občas mu dá i nějakou tu radu. „Tomáš není žádný malý kluk, snažím se na něj působit pozitivně. Samozřejmě že má ještě nějaké ty nedostatky," řekl ještě Miloslav Machálek.

V zápase mezi Opavou a Zlínem došlo k zajímavé situaci, kdy se ne hřišti objevili oba bratři Machálkové. Tomáš v barvách Opavy, Jan s rozhodcovskou píšťalkou v ústech. „Byl jsem na oba kluky pyšný, docela mě to zahřálo u srdce. Mám z toho zápasu i jejich společné foto, dal jsem si ho jako tapetu na počítač," usmál se táta Machálek.