„Jsem tady poprvé po dlouhé době. Neříkám, že jsem z toho nadšený, to je silné slovo, ale jsem velmi rád, že jsme se s kluky po dlouhé době potkali," pousmál se Miroslav Kamas. Bývalá opora opavské defenzivy si za Kaučuk zahrála také pohár Intertoto.

„Na roky v Opavě vzpomínám velice rád. Do evropských pohárů jsme ale jen nakoukli. Nebylo to nic velkého, jako co dokázala Plzeň a podobně. Šlo akorát o jednu sezonu," vracel se v čase dvaačtyřicetiletý fotbalista.

Ten se se svými bývalými opavskými parťáky často nevidí. „Přiznám se, že v kontaktu nejsme. Akorát s Alešem Hellebrandem, protože bydlí ve Zlíně, u nás na Valašsku. S ním se bavím daleko častěji než tady s kluky," tvrdil Kamas, který bedlivě sleduje počínání Slezského FC.

„Nevidím do toho konkrétně, ale podle mě se klub potřebuje stabilizovat. Odehrát ve druhé lize rok nebo dva a pak může hrát důstojnou roli o postup do nejvyšší soutěže," zamyslel se obránce, který v Opavě odehrál 129 prvoligových utkání. Dokonce si našel cestu i do Městských sadů.

„Viděl jsem zápas s Mostem. Jestli to můžu komentovat, podle mě to byl neslaný nemastný zápas bez šancí. Celkově takový nepovedený," byl upřímný odchovanec Vsetína, kde v současné době bydlí.

Aktuálně působí v Semetíně, se kterým by rád postoupil do okresního přeboru. „Jsem tam rok a půl. Dělám tam hrajícího trenéra. Hraji, co je třeba. Nejčastěji nastupuji v obraně, takže většinou jsem na stoperu," vysvětlil Kamas.

„Jako hráč bych chtěl skončit, protože už mě to tolik neoslovuje. Navíc mám jakési roky. Jako trenér bych ale rád pokračoval. Raději ale u mužů, trénovat mládež bych už nechtěl. Nikdo si nedovede představit ty nervy s prckama," dodal.

Na profesionální trenérskou dráhu se bývalá opora Kaučuku nechystá? „Lákalo by mě to, ale nemám nejvyšší trenérskou třídu. Mám jen tu druhou nejvyšší, ale asi by mě to bavilo," přiznal fotbalista, jenž se mihl i v pražské Spartě. Fotbal v Semetíně jej samozřejmě neuživí, a tak Kamas normálně pracuje.

„Dělám na soustruhu CNC. Po konci kariéry to byl velký skok, ale věděl jsem, že to tak dopadne, a počítal jsem s tím. Byl jsem na to připravený, takže je to v pohodě. Akorát to zabere dost času a kolikrát to nevychází s víkendy, které mám kvůli fotbalu zabité," uzavřel Miroslav Kamas.

Miroslav KamasNarozen: 7. října 1972
Post: hrající trenér
Současný klub: Semetín
Předchozí angažmá: Vsetín, Zlín, Vítkovice, Sparta Praha, Union Cheb, Kaučuk/SFC Opava, Dolní Kounice, Rožnov pod Radhoštěm

Jan Šimek