Opavští sice vedli po trefě Kuzmanoviće z penalty, jenže Východočeši dvěma rychlými góly ve druhé půli skóre otočili. „Začali jsme špatně. Jednu šanci jsme měl i já, ale jinak jsme se hledali. Soupeře jsme nechali jít do tří čtyř příležitostí. Vedli jsme 1:0 gólem z penalty. Snažili jsme se, ale nešlo nám to," přiznal Nemanja Kuzmanović.

Právě on poslal těsně před koncem prvního poločasu Opavu do vedení, když coby faulovaný hráč sám bezpečně proměnil penaltu. „Byl jsem určený jako první, protože Schaffa (Jan Schaffartzik – pozn. red.) nehrál. Věřil jsem si. Je to má práce. Vyšlo to, dal jsem gól, ale vůbec nám to nepomohlo," mrzí srbského fotbalistu.

První půli sice Slezané vyhráli, jenže to byly Pardubice, které měly územní převahu. „O poločase jsme si řekli, že začneme hrát naši hru, ať jsme v klidu, že vedeme, ale po pár minutách najednou prohráváme 1:2," narážel na slepené góly Kayamby a Čiernika.

Opavští vrhli všechny síly do útoku. Vypracovali si řadu šancí, jenže srovnat nedokázali. „Soupeř hrál dobře. Držel míč a měl šance. Od nás všech to byl slabý výkon. Chceme to otočit, ale pokaždé to nejde. Nezasloužili jsme si to. Jasně, dvě tutovky na konci šly proměnit, ale jinak to byl špatný výkon," neschovával se Kuzmanović.

„V závěru to byla hektika. Chcete to rychle dotlačit do brány, ale my se konečně musíme naučit zachovat v těchto situacích klid. Hráli jsme špatně, přesto jsme si vytvořili tři tutovky, ale ty jsme neproměnili," dodal. Slezanům chyběli bez dva klíčoví záložníci – defenzivní štít Jan Schaffartzik a kreativní ofenzivní borec Petr Zapalač.

„Chyběli nám, to je jasné. Neřekl bych ale, že kluci, kteří hráli, nejsou schopni je nahradit. Je tady kádr šestnácti osmnácti hráčů velmi vyrovnané kvality. Bohužel tentokrát jsme celkově jako tým nepodali dobrý výkon," opakoval.

Slezský FC doma znovu ztratil. Na jaře v rámci Fortuna národní ligy na svém trávníku ještě nevyhrál. „Pro nás je to velká ztráta. Další domácí zápas, který jsme nezvládli. To mě mrzí. Doma musíme přehrávat každého. Minulý týden jsme Brno přehráli. Nyní byly Pardubice lepší," přiznal.

Ztracené body se budou Opavští snažit nahnat příští týden ve Vlašimi. „Mají nebezpečný mančaft. S trenérem Haškem jim to jde, hrají dobrý fotbal. Pro nás je možná výhodou, když se soupeř snaží hrát. Rozdáme si to a uvidíme," uzavřel Nemanja Kuzmanović.

Jan Šimek