Následně ovšem přišel roh, nešťastné prodloužení na přední tyči od Ondřeje Adamíka a Kuba poslal domácí celek do vedení. Mohelničtí pak ve zbývající desetiminutovce udeřili ještě dvakrát.

Velmi slušnou možnost ke vstřelení vyrovnávací branky na 1:1 měl na kopačce také záložník Ondřej Adamík. Balon však síť nakonec neroztřepetal. „Myslím si, že výsledek neodpovídá průběhu zápasu. Na vítězství jsme pravděpodobně neměli, ale bod by pro nás byl spravedlivý.

Možná kdybych dal na 1:1, podařilo by se to. O čistou gólovku nešlo, snažil jsem se vypálit co nejlépe, ovšem mohelnický brankář mě vychytal," poznamenal právě Ondřej Adamík.

Velkou ztrátou pro Dolní Benešov byla i absence zkušeného středopolaře Michala Juchelky. Během minulého týdne mu z kolena musela být vytahována voda a vzhledem k tomu, že v Mohelnici se nakonec hrálo na umělé trávě, nechal ho trenér Dušan Christoph raději na lavičce náhradníků.

„Jeho nepřítomnost na hřišti určitě byla znát. Přece jenom jde o velmi kvalitního hráče, jenž disponuje řadou zkušeností. Na hřišti to umí uklidnit. Projevilo se to při naší výhře nad Petrovicemi. Dal gól a podle mého byl nejlepším hráčem celého zápasu," skládal poklonu svému spoluhráči Ondřej Adamík a ještě se zamyslel nad tím, jestli jeho tým nějak významně utrpěl tím, že mu na podzim chybělo několik zraněných a zkušených fotbalistů.

Už zmíněný Michal Juchelka byl jedním z nich: „Věkový průměr našeho mužstva byl opravdu nižší. Chyběly zkušenosti a jak jsem už řekl, někdo, kdo by to dokázal zklidnit. Kdybychom byli kompletní, měli bychom minimálně o pět bodů více.

Upřímně nechápu, proč v Mohelnici na poslední chvíli došlo ke změně terénu. Počasí bylo dobré a na přírodní trávě se hrát mohlo. Na umělce to v případě Michala nemělo smysl riskovat. Nechtěli jsme, aby si zranění obnovil."

Celkově v divizní tabulce zůstává Dolní Benešov za očekáváním. Dvanácté místo se ziskem dvaceti bodů je na tento tým málo. „Rozhodně máme na víc. Mrzí nás hlavně druhý zápas s Přerovem, v němž jsme si rozhodně nezasloužili prohrát. Dostali jsme gól z ničeho. Také v Mohelnici z toho remíza mohla vzejít," litoval dolnobenešovský záložník, jenž na druhou stranu uměl vyzdvihnout kvality soupeře.

I kouč Dušan Christoph k Mohelnici vždy choval respekt a uznal vysoké kvality, jimiž se tento tým může pyšnit. „V divizi jsem třetí sezonu a proti mohelnickému výběru jsem odehrál zhruba šestý zápas. Kombinačně jsou na dobré úrovni a ve svém středu mají skvělé individuality. Ve vzájemných zápasech mají vždycky o něco navrch," pokročil dále Ondřej Adamík, jenž prozatím není se svými letošními výkony v barvách Dolního Benešova kdovíjak spokojen:

„Podle mého to je pro mě nejhorší sezona od příchodu z Opavy. Ani tak to nezávisí na tom, že střelecky to může být lepší, i když nastupuji hlavně v záloze, ale celkově po herní stránce to zkrátka není ono."

Nejen pro něj osobně, ale pro celé mužstvo bude důležitý především nadcházející duel s Určicemi: „Tady už není jiná možnost. Jednoznačně musíme zvítězit. Hrajeme doma, postaví se proti nám soupeř z úplného dna tabulky a nic jiného než body nepřipadají v úvahu."