Ondřej Ficek: Situace není dobrá, jsme na dně

Opava - Fotbalisté Slezského FC zápas s Pardubicemi totálně nezvládli a zabředli do hluboké krize. Jedině stažený útočník Ondřej Ficek snesl přísnější měřítko. Neustále bojoval o každý míč, dokázal jej podržet a posílal svým spoluhráčům skvělé pasy do běhu. Jenže co z toho, když v útoku je Opava bezzubá a v obraně děravá jak cedník.

3.9.2012

Ondřej Ficek (ve žlutomodrém)Foto: DENÍK / František Géla

Každý, kdo v sobotu navštívil zápas mezi opavskými a pardubickými fotbalisty, věděl, že domácí musí bezpodmínečně vyhrát. Když ale viděl dvě rychlé akce Pardubic, které v rozmezí tří minut dvakrát udeřily, musel si na stadionu připadat jako mimozemšťan. Úvod zápasu zkrátka Slezané absolutně nezvládli.

„Vstup do utkání nám vůbec nevyšel. Co jsme si řekli před zápasem v šatně, bylo po pěti odehraných minutách pryč. Měli jsme určitou taktiku, která se dvěma povedenými útoky soupeře zcela vytratila," kroutil hlavou Ondřej Ficek. Oba góly v podání pardubického mužstva padly po kiksech a chybějícímu důrazu v opavské defenzivě. „Procházeli se ve vápně úplně lehce, ale tohle není jen o obraně, ale o nás všech," nechtěl na nikoho svádět vinu rodák z Opavy, který jako jeden z mála domácích fotbalistů na hřišti zcela nevyhořel.

„Nejde hodnotit žádný výkon, ani můj ani ničí jiný," marně hledal slova čtyřiadvacetiletý ofenzivní záložník. Ten byl u jedné ze dvou šancí Opavy v prvním poločase, když za stavu 0:2 nebezpečně vypálil zhruba z dvaceti metrů, a Shejbal stačil míč jen vyrazit před sebe na Radzinevičiuse, ale ten z pětníku přestřelil. „Zkusil jsem vypálit, protože byl morký terén a věděli jsme, že musíme často střílet. Paradoxně jsme ale vůbec nestříleli. Radzi už to měl ale těžké, protože byl u něj přilepený obránce," popsal blíže uvedenou situaci vzrůstem maličký fotbalista.

Utkání sledoval z tribuny i nový opavský kouč David Vavruška a předvedenou fotbalovou bídou jej jeho budoucí svěřeneci hezky nepřivítali. Bude Vavruška oním spasitelem opavského fotbalu, který jej vytáhne ze současné břečky? „Uvidíme, co trenér v týdnu přinese, doufejme, že to bude onen potřebný impuls," upínal se k novému trenérovi fotbalista s citem pro finální přihrávku.

Největším trestem pro žluto-modré ale byl odchod věrných opavských fanoušků z kotle na konci první půle a po čtvrtém gólu v Novákově síti. „Není to příjemné, nemám slov. Je mi to líto a jsem z toho hodně smutný," klopil zrak někdejší mládežnický reprezentant. Co tedy udělat pro to, aby konečně přišlo zlepšení výkonů a s ními i lepší výsledky? „Nevím. Snad poctivou prací na tréninku. Každý musí začít hlavně sám u sebe. Uvidíme, co přinese nový trenér, snad s ním půjdeme nahoru," doufal technicky zdatný středopolař.

Teď Opavu čekají krušné chvilky. Přilepena u dna tabulky musí bezpodmínečně zabrat. Jednoduché to ale v žádném případě nebude. V sobotu Opavští míří na horkou půdu Zlína a za týden si to doma rozdají s Bohemians 1905. „Pro nás je nyní každý zápas těžký, protože hrajeme de facto třetí ligu. Jsme na tom špatně, psychicky jsme na dně a co se kolem nás teď děje, nám taky zrovna dvakrát nepomáhá," uzavřel smutný Ondřej Ficek.

Autor: Redakce