Forma Patrika Dresslera měla v MSFL stoupající tendenci a hlavně nezůstala bez odezvy. Šikovného beka si všiml kouč ambiciózního Žižkova Roman Nádvorník. Výsledek? Patrik Dressler je pod televizním vysílačem na měsíční zkoušce.

„Nabídka ze Žižkova mě potěšila. O svých šancích jsem se bavil i s trenérem Nádvorníkem. Říkal mi, že záleží jen na mně, jak se o svou šanci poperu," řekl Patrik Dressler. V Praze je zatím krátce. „Mám za sebou dva tréninky a halový turnaj v Liberci. Dnes máme volno, tak odpočívám na hotelu," popisuje zatím své žižkovské angažmá mladý obránce.

Pod Ještědem viktoriáni skončili čtvrtí. „Byli jsme poslední, ale měli jsme stejně bodů jako druhý Liberec, bohužel rozhodla minitabulka," krčí rameny Patrik Dressler.

Na turnaji poprvé poznal, co znamená, když impulzivní kouč Roman Nádvorník zvedne hlas. „Po debaklu s Libercem jsme to pěkně schytali. Ale asi oprávněně. V dalším zápase jsme totiž porazili Teplice 4:3," podotkl odchovanec ostravského Baníku, který se v tomto duelu zapsal jednou mezi střelce. Na žižkovský život si teprve zvyká. „Zatím si nemohu na nic stěžovat, akorát jen na to, že domů se dostanu až za měsíc. To se uvidí, zda dostanu smlouvu, nebo ne," pokračuje v povídání podzimní opora Hlučína.

Když si projedeme soupisku Žižkova, docela se v něm tvoří hlučínská kolonie. Vedle Patrika Dresslera za Viktorku hrají ještě Daniel Bartl s Lukášem Bartošákem. „Je to tak, celkově je nás tady z Moravy docela dost. Kromě nás tří Hlučínských přišel na zkoušku ještě Wojnar, a když k tomu ještě připočteme Bestu, Kaloda a Ricku, je to silná kolonie," směje se krajní obránce.

V kontaktu je stále i se svými hlučínskými spoluhráči. „Hlavně s Lukášem Krčmaříkem, Tomášem Binarem a Petrem Ondrušíkem si volám pravidelně. Chtějí vědět novinky a samozřejmě že ty já taky. Člověk musí mít přehled, jak to vypadá v Opavě a Hlučíně," podotkl Patrik Dressler.

Když se Patrik Dressler ohlédne za létem, svůj přestup do Hlučína hodnotí velmi pozitívně. „Ač to zprvu nevypadalo, beru svůj přestup do Hlučína jako výhru a krok dopředu. Půl roku jsem pravidelně hrával a to mi hodně pomohlo. Celkově se řada kluků posunula už i v minulosti z Hlučína dopředu, já mohu všem jen tento klub doporučit," chválí Patrik Dressler klub Lumíra Kota.

A jaký má mladý fotbalista program v tomto týdnu? „Máme před sebou kondiční blok v Měcholupech a přípravný zápas s Duklou," uzavřel Patrik Dressler krátké povídání.