Naposledy se Kravaře představily ve Vendryni , kde prohrály 3:1. „Asi zasloužená porážka, zápas nám příšliš nevyšel. V prvním poločase to ještě šlo, jenomže po přestávce jsme inkasovali laciný gól a pak to šlo s námi z kopce," vracel se k nedělnímu duelu Patrik Kozelek, který zařidil alespoň čestný úspěch svého týmu.

„Na naší porážce se částečně podepasla i naše nezkušenost, v sestavě nám chybí starší hráč," míní devatenáctiletý záložník.

Kravařská omladina si ale i tak nevede špatně. „Musíme být trpěliví, tým se tvořil za pochodu, dá se řict, že na poslední chvíli, musí si sednout. S přibývajícím časem to bude lepší a lepší," věří Patrik Kozelek, který se ke kravařském týmu připojil až během srpna.

„Dříve to nešlo, musel jsem počkat, až mi vyprší hostování v Dolním Benešově, nakonec jsem se dočkal," pravil odchovanec dolnobenešovského fotbalu.

Mladý fotbalista vedle mateřského Benešova kopal také za Opavu, v nejlepším klubu okresu působil šest let. „Budoucnost jsem si plánoval zářivější, ale v Opavě to nějak nedopadlo, více bych to nerozebíral," poznamenala kravařská opora.

Od léta mohl kopat divizi za Dolní Benešov, rozhodl se jít ale o soutěž níže. „Pro mě je lepší hrát pravidelně v krajském přeboru, než sedět na lavičce v divizi. Jsem rád, že se mi Kravaře ozvaly. V kabině máme skvělou partu, na nic si stěžovat nemohu," svěřuje se fotbalista, který je v týmu trenéra Jiřího Swiecha na hostování ze Slezského FC Opava.

Patřik Kozelek by si rád v budoucnu vyzkoušel i vyšší soutěž. „Když mi bylo třináct, chtěl jsem hrát ligu, ale to je utopie. Nicméně je mi teprve devatenáct, musím na sobě pracovat, třeba nabídka z vyšší soutěže přijde," pousmál se kravařský záložník.

V neděli nabídne krajský přebor zajímavý šlágr. Kravaře na domácím trávníku hostí v derby Kobeřice. „Věřím, že přijde hodně diváků. Bezesporu půjde o zajímavý zápas, nebude to jednoduché, ale musíme udělat všechno pro to, abychom vyhráli," říká Patrik Kozelek před nedělním duelem.

Na otázku, kam Kravaře v letošní sezoně míří, odpověděl: „Chceme hrát klidný střed tabulky. Náše forma půjde s přibývajícími zápasy nahoru."