„Vyhráli jsme zaslouženě, ale v tom počasí to bylo hlavně o bojovnosti," řekl na úvod Pavel Klembara, který skóre otevřel už po devíti minutách. Muczka dlouhým výkopem poslal do úniku Večerka, který skvěle potáhl míč, předal jej Klembarovi a bylo vymalováno.

„Měl jsem to docela lehké. Hodil mi to pod sebe, skoro do prázdné brány. Stačilo jen zvednout hlavu," tvrdí skromně opavský forvard. Za okamžik slavil druhý zásah, tentokrát skóroval po přímém kopu Vojtěcha Berger. „Bergi mi poslal parádní centr přímo na hlavu," popisuje druhý gól zápasu jeho autor.

Ještě v první půli mohl být hattrick, ale z ostrého úhlu neuspěl. Přidat třetí branku se mu nepovedlo ani ve druhém poločase, kdy ze strany unikal na bránu. „Chyběla mi trocha klidu. Kdybych si to líp přebral, třeba to dopadlo jinak," pousmál se sedmnáctiletý fotbalista.

Opavští dorostenci na rozdíl od těch z Jihlavy měli v nohách úterní zápas s Příbramí. Navíc se hrálo v pořádném dusnu. „Únava ale pramenila hlavně z počasí, které dělalo hodně. Utkání v Příbrami tolik ne," uvedl Klembara.

V první půli byla Opava aktivnější, po změně stran se mírně stáhla. Vysočina si kromě Sargsyanovy bomby do tyče prakticky nevytvořila gólovou šanci. „V prvním poločase jsme je přehrávali. Po změně stran jsme začali bránit, takže se dostali víc do hry. Naše výhra je ale zasloužená," doplnil Pavel Klembara.

Jan Šimek