Jedna z největších postav první ligy přitom měla nabídkyi z nejvyšší soutěže. „Zájem z Opavy byl velký, navíc se vracím domů," poznamenal rodák z Olomouce.

Pavle, váš konec v Brně, které o vás mělo zájem, možná některé překvapil…

Po pěti letech strávených v Brně jsem chtěl udělat ještě jeden přestup. Vybral jsem si Opavu, věřím, že jsem udělal dobře. Mám velkou motivaci, na nové angažmá se moc těším.

Sehrál svou roli i velký zájem trenéra Romana Skuhravého?

S trenérem jsem se bavil hodněkrát. Ano, je pro mě důležitý jeho zájem. Ale musím říci, že to platí i panu Grussmannovi a Hájkovi. Tihle tři se výrazně podíleli na mém příchodu.

Je pravdou, že vy jste měl zájem za Opavu hrát, už když jste se vracel ze Švédska?

Byl jsem nakloněn tomu jít tehdy do Opavy. Ale z její strany až tak konkrétní zájem nebyl. Moc lidí nevěřilo, že se vracím. Brno v té době zareagovalo rychle, bylo konkrétní, proto jsem šel tam.

Opava prožívá velkou pohárovou pohádku. Vy jste do ní také trochu zainteresován. Trenéru Skuhravému jste dával své postřehy před semifinálovou bitvou s Mladou Boleslaví…

Je to tak. Trochu jsme se na toto téma bavili. Před Opavou hrála Mladá Boleslav s Brnem. Trenér chtěl znát poznatky, jak jsem soupeře vnímal z hřiště. Přece jenom je to jiné než z tribuny.

Do opavské sestavy se vrátil po zranění kolene Zdeněk Pospěch. Už jste se s ním bavil o tom, aby si svou kariéru prodloužil o další rok? A tím si zahrál s vámi?

Potkali jsme se v Opavě na fotbale. Je zpátky, odehrál dva zápasy, myslím si, že je to pro něj velká vzpruha. Sám jsem to prožil, po pár utkáních jsem se cítil skvěle. Věřím, že si spolu v příští sezoně zahrajeme.

Jak vidíte středeční finále MOL Cupu v Olomouci?

Pro Opavu je to obrovská šance, ale jak se říká, poslední krok je nejtěžší. Moc se těším na atmosféru, která na stadionu bude. Podle toho, co jsem v Opavě viděl, tak si účast ve finále zaslouží. Budu jí moc fandit.