V sobotu se ukázal ve vánoční exhibici Slezského FC, dokonce dal gól. Nebyl to ale risk? „Měl jsem jít stejně běhat, takže jsem toho využil. Risk to samozřejmě trochu je, ale musím něco dělat. Něco by se mi mohlo stát, i kdybych šel jen běhat. Cítím se dobře, koleno mám pevné. Jsem připraven," hlásí Pavel Zavadil.

Jak přečkal dlouhé a psychicky náročné období bez fotbalu? „Ocitl jsem se sedm měsíců mimo hru. Bylo to pro mě dlouhé, protože jsem na to nebyl zvyklý. Za celý život jsem neměl žádné těžké zranění, přišlo to až teď. Bylo to těžké, ale řekl jsem si, že takhle končit nechci. Udělal jsem pro to všechno," vysvětluje.

Konec kariéry mu probleskl hlavou. Podobné úvahy ale šmahem vytěsnil. „Po zranění mě přepadla taková myšlenka, že jsem uvažoval o konci. Když jsem byl po operaci a začal trénovat, rychle mě to přešlo. Věděl jsem, že se vrátím zpátky. Věřím, že na jaro budu velmi dobře připraven," tvrdí osmatřicetiletý fotbalista.

Zbrojovka už se nemůže dočkat jeho návratu. Na podzim v jejím dresu stihl odehrát ve dvou posledních zápasech 30 minut a ve svém dvoustém ligovém utkání coby střídající hráč centrem našel Vraštila, který pro Brno zachránil remízu v duelu s Karvinou.

Na jaře by měl ale znovu patřit k velkým oporám brněnského týmu. „Nemá cenu si nic nalhávat. Zatím je to velká bída. Máme 15 bodů, nejsme na tom dobře. Je potřeba se dát dohromady. Hlavně si přeji, ať jsme všichni zdraví a můžeme hrát v nejsilnější sestavě. Potom to pro nás bude jednodušší," ví Zavadil.

OPAVA VYPADÁ VELMI DOBŘE. PŘEDVÁDÍ FOTBAL, KTERÝ MÁ HLAVU A PATU

Ten má k Opavě velmi blízký vztah. Přiženil se sem a slezská metropole mu přirostla k srdci. „Jsem tady dlouho, už skoro 13 let. Mám tady kamarády, cítím se tu dobře. Pocházím sice kousek od Olomouce z Pňovic, ale Opavu beru jako svůj domov. Mám tady přítelkyni, děcka a spoustu známých," popisuje borec s výtečnou kopací technikou.

Na vánočním utkání SFC je pravidelným hostem. „Nevím, jestli tady náhodou nejsem jen jako doplnění kádru," směje se. „Mám ve Slezském FC kamarády. Když mi zavolají, vždy sem rád přijedu," dodává.

Objeví se někdy v opavském dresu oficiálně? „Těžká odpověď. Zatím mám smlouvu v Brně, takže jsem vázaný tam. Uvidíme. Myslím, že tady jednou určitě budu," přiznává.

Čistě hypoteticky by si klidně dovedl představit své místo v aktuální sestavě Slezanů. „Určitě. I když mám 38 let, stále jsem na tom velmi dobře. Pokud budu zdravý, mám před sebou ještě dva tři roky na nejvyšší úrovni, takže bych si to představit dovedl," pokračuje záložník, který má za sebou angažmá ve Švédsku nebo Izraeli.

VÝKONY DRUHOLIGOVÝCH OPAVSKÝCH FOTBALISTŮ SLEDUJE

„Když mám čas a volno, na fotbal vždy jdu. Navíc jsem se částečně připravoval na hřišti v Opavě, kde mi to kluci umožnili. Musím říct, že Opava vypadá velmi dobře. V letní přípravě hrála v Brně, kde nás přehrála na celé čáře.

Viděl jsem také asi čtyři nebo pět utkání ve druhé lize. Má to hlavu a patu. Opava hraje dobrý fotbal. Mají dobré hráče a trenéra. Na jaře se musí poprat o postup," uzavírá Pavel Zavadil.

Jan Šimek