„Na utkání jsem se těšil, vyhráli jsme, já jsem dal vítězný gól. Co víc si můžu přát?" culil se po zápase domácí záložník. Jeho chvíle přišla už po čtvrthodině hry. Osmadvacetiletý fotbalista dostal přihrávku od Hanuse, zastavil se, podíval se na gólmana a střelou zpoza šestnáctky nedal skvělému Pavlenkovi šanci.

„Viděl jsem, že na mě z levé strany běží hráč, chtěl jsem jen trefit branku. Vůbec jsem nemířil," popisoval svou gólovou trefu Petr Bogdaň.

Vstřelená branka hlučínskou ikonu povzbudila, hráče s dvojkou na zádech bylo rázem plné hřiště. „Každý takový úspěch člověka nakopne. Chtěl jsem přidat ještě jeden gól," dodal jeden z nejlepších hráčů Hlučínských v tomto zápase.

Hlučín byl jasně lepším týmem, ale branka hostů jako by byla pro Hajného chlapce zakletá. „Měli jsme celou řadu šancí, trápíme se s koncovkou. Už i v předešlých zápasech jsme s ní měli problém," přiznává zkušený fotbalista. „V závěru zápasu nás ale Baník mohl potrestat, naštěstí svou jedinou šanci neproměnil," vydechla si osmadvacetiletá opora Hlučína.

Hajného chlapci se v posledních zápasech opírají o výbornou defenzivu. „Poučili jsme se z chyb. Věřím, že nám to vydrží, už tolik neblázníme," pousmál se Petr Bogdaň. Zkušený záložník, který s přehledem zvládne i roli stopera, se na hřiště snaží vrátit po vleklém zranění kolena, které mu před rokem a půl zhatilo přestup do Bohemky.

„Myslel jsem si, že se do staré formy vrátím dřív, ale stále to není ono. U každého hráče je to jiné. Věřím, že mé výkony půjdou nahoru, dnešní zápas beru jako odrazový můstek," uzavřel krátké povídání Petr Bogdaň.