„Stačilo, táhlo mě to domů," poznamenal Petr Bogdaň. „Bylo to krásných deset let. Hlučín se stal mou srdeční záležitostí. Stále ho sleduji, byl jsem se podívat na kluky v Prostějově a jinak si pravidelně volám s Martinem Hanusem a Robinem Štefkem," svěřuje se devětadvacetiletý fotbalista.

S myšlenkou vrátit se do Přerova koketoval Petr Bogdaň už v zimě. „Můj odchod ztroskotal na nedohodě klubů, tak jsem si angažmá o půl roku prodloužil," dodal zkušený obránce.

V Hlučíně byl profesionálem, totéž lze říci o přerovské Viktorii. „Kromě hraní se věnuji ještě trenéřině. Mám na starosti patnáctku. Zatím mám trenérské béčko, ale na áčko mám podanou přihlášku," podotýká bývalý kapitán Hlučína.

Jeho současný klub zažívá povedený vstup do sezony. „Vyhráli jsme derby v Kozlovicích 3:2 a doma porazili 4:2 Petrovice," řekl Petr Bogdaň, který v Kozlovicích vstřelil třetí vítězný gól. V říjnu mu bude třicet, nyní kope divizi, ale myšlenky na vyšší soutěž se ještě nevzdal. „Uvidíme, co čas přinese, zahrát si druhou ligu by bylo krásné," usmála se největší postava Přerova.

Petra Bogdaně přivedl do Hlučína v roce 2005 z Bystřice pod Hostýnem jeho osudový trenér Pavel Hajný. „Je to tak, za to jsem mu vděčný," dodává.

V době, kdy forma Petra Bogdaně gradovala, měl namířeno do střížkovské Bohemky, která hrála tehdy špičku druhé ligy. Dokonce se s týmem i připravoval, bohužel v jednom z tréninku se vážně zranil a musel na operaci, sen o zajímavém angažmá se mu rozplynul. „Občas mi to probleskne hlavou, co by bylo kdyby, ale na to se nehraje. Možná bych teď někde kopal druhou ligu," uzavírá krátké povídání dnes již exhlučínský Petr Bogdaň.