Křídelník Petr Turanský, jenž je stejně dobře použitelný také v útoku, nastupuje v dresu Darkoviček už osmou sezonu. Za dobu působení jeho mužstva v I. A třídě se nejdříve přiblížil a následně i překonal bájnou metu stovky vstřelených branek.

I když od pokoření této hranice uplynula už nějaká doba, samotnému hráči sto gólů na kontě stále dělá velkou radost.

„Myslím si, že se mi to podařilo během zápasu se Štítinou. Před zápasem jsem věděl, že bych na stovku mohl dosáhnout. Nějaké velké speciální oslavy se ovšem nekonaly. Dostal jsem dres s nápisem a pokračovalo se dále. Čekala nás další utkání," usmíval se Petr Turanský, jenž většinu z gólů zaznamenal klasicky nohou:

„Nezapomínám na to, že to nebyla pouze moje zásluha. Bez přispění spoluhráčů bych to nikdy nedokázal. Nějaké branky jsem dal z penalt. Většinu jsem nastřílel nohou. Hlavou jsem se trefil snad jednou. (smích)

FOTBALOVĚ ZAČÍNAL V BANÍKU

Fotbalová kariéra Petra Turanského začala v žácích ostravského Baníku. Později si zahrál za Hlučín a následně našel nové působiště v Darkovičkách, kde vyjma krátkých působení ve Vřesině u Hlučína a Markvartovicích zůstal doteď.

„Ve Vřesině to bylo krátké angažmá. Většinu času jsem strávil v I. B třídě s Darkovičkami. Později se nám povedlo postoupit do vyšší soutěže, kde jsme pořád. V Markvartovicích jsem strávil půl sezony. Chtěly se tenkrát dostat do krajského přeboru. Po podzimu ale byly šesté nebo sedmé, šance na postup se prakticky rozplynula, proto jsem se vrátil zpět.

Hrál jsem tam tehdy pod koučem Ivo Müllerem a na nedostatek příležitostí jsem si stěžovat nemohl," hodnotil záložník Darkoviček, jemuž je líto, jak dospělý markvartovický fotbal po uplynulé sezoně skončil. Do této sezony krajského přeboru se kvůli velkým problémům se sestavením kádru Markvartovice vůbec nepřihlásily.

„Je to škoda, protože se jim tam něco povedlo vybudovat. Takhle budou muset najednou začít zase od začátku," doplnil.

V POSLEDNÍCH ZÁPASECH SE MOC NEDAŘILO

Darkovičkám momentálně patří deváté místo. Mužstvu se nedaří tolik jako v minulé sezoně. Výhra 3:1 nad Starou Bělou z posledního kola byla po čtyřech utkáních prvním bodovým ziskem. Družina trenéra Romana Diviny sice nepodávala špatné výkony, ale vázla jí koncovka. Neproměňovaly se i ty nejvyloženější gólovky.

„Současná soutěž je pro nás dobrá. V I. A třídě máme nějaké ambice. Chceme hrát co nejvýše. Na postup nemyslíme, ale kdyby byla šance v budoucnu postoupit do kraje, kdo ví… Loni jsme se pohybovali ve svrchních patrech tabulky," upozorňoval Petr Turanský.

Prapor mužstva Darkoviček nepochybně pomohl zvednout aktuální kouč Roman Divina. Tým se pod charismatickým koučem dokázal vyšplhat nahoru. Navíc se mu povedlo sladit starší hráče s dravým mládím: „Je to určitě pilíř našich úspěchů z poslední doby. Má zkušenosti a vede to správným směrem."

DLOUHO HRAJÍ POSPOLU

Útok Darkoviček je obecně velmi nebezpečný. Kromě Petra Turanského nesmíme zapomenout ani na oba rychlé forvardy, mezi něž se řadí Adam Felgenträger a Karel Lomozník. Celý tým rovněž těží z toho, že fotbalisté hrají delší dobu pohromadě.

„Z toho určitě dokážeme profitovat. Každý rok jsme víc a víc sehranější. Umíme si to dát i naslepo. Je to určitě výhoda," popisoval dále více než stogólový střelec, který v Darkovičkách kroutí už osmou sezonu.

Na to, že by si v budoucnu vyzkoušel ještě vyšší soutěž, už příliš nepomýšlí. „Nabídky nebyly, ale popravdě bych do jiného klubu ani nechtěl. Ve vyšší soutěži by byl rozdíl především v trénování. Musel bych trénink absolvovat třeba čtyřikrát týdně, což si vzhledem k práci nemohu dovolit. Trénink dvakrát týdně mi vyhovuje," uzavřel Petr Turanský.