V samotném závěru sobotního duelu zůstal Petr Vašek na chvílí otřesen poté, co ho protihráč trefil do hlavy.

„Čekal jsem, že se mi balon odrazí nahoru, bohužel odrazil se méně, než jsem čekal. Soupeřově hráči jsem se ho snažil vzít z hlavy, což se mi podařilo, ale neudržel jsem ho. Dobíhající hráč mi propálil ruce a trefil mě do obličeje, ale bylo to v pohodě," popisoval inkriminovaný okamžik Petr Vašek.

K samotnému zápasu šestatřicetiletý gólman řekl: „V prvním poločase to byla oboustranná oťukávaná, nic vážného se nestalo. Na začátku druhého poločasu bylo vidět, že nás chce Vlašim zaskočit. Měla nějaké možnosti, ale naštěstí se jí to nepodařilo. Šance jsme měli i my. Řekl bych, že remíza je spravedlivá."

Bod z Vlašimi má pro Opavu cenu i z toho důvodu, že domácí výběr se k ní bodově nepřiblížil. „Každý bod z venku se počítá. Na druhou stranu už bychom potřebovali na soupeřově hřišti naplno bodovat. Čekání na venkovní výhru se natahuje," podotkl Petr Vašek a má pravdu.

Slezané se totiž ze tří bodů neradovali už sedmnáct utkání v řadě.

Velké chvíle opavského gólmana přišly na začátku druhého poločasu. Při hlavičce Haška už domácí diváci zvedali ruce nad hlavu, Petr Vašek jim ale radost pokazil. „Člověk nemá při takové akci čas na přemýšlení, když vidí, jak se hráč do hlavičky pokládá. Takové situace jsou o štěstí, kdyby to trefil kousek vedle, tak prohráváme," komentoval svůj první velký zákrok zápasu opavský gólman.

K střele Průchy dodal: „Byla to nepříjemná táhlá střela, asi by skončila na tyči. Bylo štěstí, že jsem to nevyrazil do hřiště, protože tam dobíhal volný hráč."

Většina utkání druhé ligy byla kvůli špatným terénům odložena. Ve Vlašimi také začátkem týdne sněžilo, ovšem v sobotu byl trávník připraven. „Klobouk dolů před domácími, trávník byl dobře připraven," zakončil Petr Vašek.