Petru Vaškovi skončil podzim o zápas dříve, než jeho spoluhráčům, do utkání s Českými Budějovicemi nenastoupil. „Měl jsem problémy s kolenem, urval se mi kousek menisku. Po utkání ve Znojmě jsem cítil, že tento problém musím vyřešit. Nutné bylo podstoupit operaci," vysvětluje šestatřicetiletý gólman.

Lékařský zákrok dopadl dobře. „Problémy necítím, už jsem v pohodě, koleno drží, mohu se plně soustředit na fotbal," podotkl Petr Vašek.

Před opavským angažmá gólman se zkušenostmi z ruské Superligy se dával dohromady z vážného zranění ramene. „Rameno se pořad lepší, do konce života to ale už nebude na 101 procent," pousmál se Petr Vašek.

Opavští fotbalisté začali přípravu porážkami, vyhrávat začali až v její druhé polovině. „Kluci měli v té době hodně náročných tréninků, polykali velké tréninkové dávky, což se podepsalo i do výsledků. Je to příprava, vůbec bych to neřešil, zda vyhrávamé nebo prohráváme. Důležité budou až ligové zápasy," podotýká bývalý gólman Baníku Ostrava, Kladna, Slovácka, Novosibirsku a Tomsku.

Z dosavadního průběhu zimní přípravy má Petr Vašek dobrý pocit. „Náš tým mi přijde zdravější, zajímavější. Všichni se snaží," přidal svůj postřeh gólman, který má na kontě 136 startů v nejvyšší soutěži.

K tomu, zda je podle něj Opava silnější než na podzim, Petr Vašek odpověděl: „Rád bych věřil, že budeme. Na tuto otázku nám odpoví již první zápasy jara. Máme docela těžký los. Z prvních čtyř utkání máme týmy, které hrají natvrdo o záchranu. Do toho Karviná hrající o postup. Pokud tato utkání zvládneme, bude se jarní část odvíjet v klidu, pokud ne, tak ve stresu," poznamenal opavský gólman.

Opava přezimovala na osmém místě, na patnáctou příčku, která je jediná sestupová, má náskok sedmi bodů. „Opticky to vypadá v klidu, ale musí se mít na pozoru, hodně napoví už první dvě kola," míní brankář SFC Petr Vašek.

Jarní část sice ještě nezačala, ale fanoušci už pomalu směřují své myšlenky k novému soutěžnímu ročníku, a to kvůli tomu, že s největší pravděpodobností bude ve druhé lize hrát ostravský Baník. Velmi specifické budou jeho bitvy s Opavou. Dá se očekávat vyprodaný stadion, jak ve slezské metropoli, tak Ostravě.

„Abych pravdu řekl, mám z toho trochu obavy, aby vše v hledišti proběhlo v klidu. Pokud to bude jenom o fotbale, bude to paráda. Plné tribuny, pořádný hukot. Navíc člověk tak neslyší ty kritické křiklouny," pronesl Petr Vašek a dodal: „Z Baníku budou mít husí kůži všechny kluby ve druhé lize."