První kérku si nechal Petr Zapalač udělat v sedmnácti letech. „Líbí se mi pokerovaní sportovci, vkusné tetování sluší i ženám," řekl na úvod třicetiletý fotbalista a pokračoval: „První kérku jsem si nechal udělat v sedmnácti letech. Jelikož jsem silně věřící, nechal jsem si na ruku udělat nápis: bože ochraňuj mě a mou rodinu. To jsem doplnil o data narození a znamení mých dvou sester a mamky."

Jak se ukázalo, tahle první tetování spustila u Petra Zapalače lavinu. „Po čase jsem zjistil, že jich chci více a více, nakonec jsem dospěl k číslu dvaadvacet," usmál se rodák z Ostravy. Jeho dvorním tatérem je Jiří Hatala. „Jirka je z Opavy, jezdím k němu už delší dobu. Nedám na něj dopustit, je to velký profík," podotkl technicky dobře vybavený záložník.

Ozdoby jeho těla už stály nějakou tu korunu. „Když spočítám všechna, tak mám v tom nějakých čtyřicet až padesát tisíc, ale nelituji. Každá kérka má pro mě svůj význam. Značí motivaci pro život a samozřejmě pro fotbal. Nejdůležitější motivy směřují k mé rodině, protože tu mám absolutně na prvním místě," zdůrazňuje Petr Zapalač.

Poslední ozdoba, kterou si nechal vyrobit, směřovala na lýtko. „Je to anděl s pohárem a logem Ligy mistrů. Schválně ještě není doděláno. Mám tam místo pro datum a to bude značit postup Opavy do ligy," svěřil se zkušený záložník.

Další ornamenty už neplánuje. „Doma mi už říkali, že se nemá nic přehánět, mám ale svoji hlavu. Nicméně, nyní už další neplánuji, tedy až na jeden případ, a to kdybych se dočkal potomka," prozradil Petr Zapalač, který ještě prozradil, jak dlouho trvá vyrobení jednoho ornamentu: „Zhruba tři a půl hodiny. Snáším to dobře, ale musím přiznat, že posledních třicet minut je krutých."

A ještě jedna zajímavost, své tělo si nechává Petr Zapalač zdobit vždy po sezoně. „Tetování se nějaký čas hojí, proto jsem si je nechával vždy dělat v přestávkách, aby mě to případně nelimitovalo během fotbalových povinností," končí krátké povídání nejpotetovanější fotbalista celé druhé ligy.